Jak wybrać odpowiedni kurs językowy dla nastolatka?

Nauczanie języków obcych na obowiązkowych lekcjach w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych to najbardziej popularny sposób nauki danego języka. Jednak zajęcia przygotowywane są głównie pod kątem końcowych egzaminów, często nie kładąc dużego nacisku na swobodę komunikowania się z innymi użytkownikami. Takim umiejętnościom zdecydowanie bardziej sprzyjają kursy językowe dla młodzieży organizowane w profesjonalnych szkołach zajmujących się jedynie nauczaniem języków obcych.

Grupy zajęciowe na kursach językowych dla młodzieży

Odpowiednio przygotowane kursy językowe dla młodzieży mogą przynieść ogromne korzyści biorącym w nich udział dzieciom. Na takich zajęciach program przygotowywany jest specjalnie dla tej wymagającej grupy uczestników w wieku powyżej 12 lat. Obejmuje on najbardziej interesującą tematykę dopasowaną do danej grupy, czyli nie tylko najczęściej pojawiająca się zagadnienia z zakresu kultury czy tradycji danego kraju, ale też tematy związane z szeroko pojętą wiedzą o świecie, nowych technologiach i hobby młodego pokolenia. Bardzo często treści opracowywane są też z różnymi specjalistami, jak np. z firmą National Geographic – www.berlitz.pl/kursy-dla-mlodziezy. To, co równie ważne, to fakt, że zajęcia dla młodzieży odbywają się w trybie indywidualnym lub w małych kilkuosobowych grupach. Dzięki temu prowadzący kurs native-speakerzy duży nacisk kładą przede wszystkim na coraz bardziej świadomą, pewną i poprawną komunikację werbalną z pozostałymi uczestnikami.

Lepsza perspektywa rozwoju dzięki kursom językowym dla młodzieży

Nauka języków obcych jest długotrwałym procesem, który należy cały czas rozbudowywać i urozmaicać, zwłaszcza w przypadku ciekawych świata dzieci. Jeśli zatem chcemy, aby nasza pociecha cały czas zdobywała nową wiedzę i zdolności, bardzo dobrym uzupełnieniem obowiązkowych lekcji w szkole są kursy językowe dla młodzieży. Te zajęcia dodatkowe wymagają systematycznego przygotowywania się i rozwijania zdobytych już umiejętności. W tym celu uczestnicy otrzymują odpowiednie materiały – podręcznik, zeszyt ćwiczeń i dostęp do materiałów multimedialnych znajdujących się na specjalnie stworzonej do tego celu platformie. Taka nauka pomaga w praktycznym wykorzystywaniu posiadanej wiedzy, nabraniu świadomości językowej i pewności siebie w codziennym porozumiewaniu się z obcokrajowcami. Znajomość języków obcych to także możliwość poznania innych kultur, udział w licznych konkursach czy wyjazdach zagranicznych, a w przyszłości lepszy start na wymarzoną uczelnię czy staż w prestiżowej międzynarodowej korporacji.

Już dziś dołącz do grupy RODZINA na Facebook i buduj z nami zamknięte forum rodziców

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social profiles