Jak wygładzić włosy?

0

Gładkie i lśniące włosy to sprawdzony sposób na efektowną fryzurę. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na kunsztowne upięcie, romantyczne fale, czy klasyczną prostotę, wygładzenie włosów z pewnością okaże się niezastąpione do tego, aby osiągnąć zadowalający efekt. Pytanie tylko, jak to zrobić? Rozwiązaniem problemu puszących się włosów, będących zaprzeczeniem gładkiej fryzury, jest odpowiednia pielęgnacja, połączona ze stosowaniem właściwych kosmetyków. Oto kilka sprawdzonych sposobów na skuteczne wygładzenie włosów.

Jak wygładzić włosy?

Wygładzenie włosów – postaw na dobre kosmetyki

Wygładzenie włosów w taki sposób, aby ich wygląd był zadowalający, dla wielu osób jest zadaniem wymagającym poświęcenia zarówno czasu, jaki i mnóstwa uwagi. Dotyczy to szczególnie posiadaczy włosów z naturalną tendencją do puszenia się, które są niezdyscyplinowane i niesforne. Problem z gadką fryzurą mają także osoby posiadające włosy suche. Osłabiona struktura włosów sprawia, że są one sztywne i matowe, przez co trudniej się układają i poddają stylizacji. Wygładzenie włosów w tym przypadku wymaga zastosowania odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji, które zaliczane są do grupy tzw. produktów dyscyplinujących.

Przykładem tego rodzaju preparatów są te pochodzące z linii Magiczna moc olejków od L’Oréal. Wśród nich znajdziemy zarówno szampon, jak i odżywkę oraz maskę, które pomagają wygładzić włosy już podczas ich mycia i późniejszej pielęgnacji. Duża zawartość naturalnie wygładzających substancji sprawia, że wygładzenie włosów jest niezwykle proste. Osiągnięty za pośrednictwem kosmetyków efekt utrzymuje się na włosach przez dłuższy czas, ułatwiając ich późniejszą stylizację.

Podobne efekty pozwalają osiągnąć produkty przeznaczone do mycia i pielęgnacji włosów z linii Pantene, Dove oraz Sayoss. Podczas wyboru preparatów warto zwrócić uwagę na to, czy zawierają w swoim składzie kreatynę. Substancja ta doskonale wygładza włosy i sprawia, że efekt ten utrzymuje się przez dłużysz czas.

W przypadku włosów wysokoporowatych działanie wymienionych produktów warto wzmocnić poprzez zastosowanie kosmetyków silnie skoncentrowanych. Mowa oczywiście o serum, które należy stosować przede wszystkim na końcówki włosów – najbardziej podatne na zniszczenia, a przy tym najbardziej niesforne. Dobrze dobrany do potrzeb włosów kosmetyk ma dwojakie zastosowanie. Z jednej strony chroni je i zabezpiecza przed utratą wody oraz zniszczeniami będącymi następstwem wysokiej temperatury zastosowanej poprzez urządzenia do modelowania, z drugiej strony w widoczny sposób wygładza końcówki włosów i sprawia, że stają się one lśniące oraz gładkie.

Wygładzenie włosów poprzez pielęgnację? Tak to możliwe!

Wygładzenie włosów prze użyciu odpowiednio dobranych preparatów myjących i kosmetyków służących do stylizacji oraz pielęgnacji to dopiero połowa sukcesu w walce o idealną gładkość włosów. Aby osiągnąć zadowalający efekt, potrzebna jest także właściwa pielęgnacja włosów, która dotyczy zarówno sposobu ich mycia, jak i czesania.

Zacznijmy jednak od mycia, czyli czynności, której włosy poddawane są niemal codziennie. Wiele osób popełnia w tym względzie zasadniczy błąd, używając do mycia włosów ciepłej, a nawet gorącej wody. W rezultacie łuski włosów nie domykają się, co skutkuje ich puszeniem i widocznym odstawaniem na całej linii głowy pojedynczych włosków, które bardzo trudno potem okiełznać. Tymczasem wystarczy użyć chłodnej wody, aby zjawisko to niemal zupełnie zniwelować. Jeżeli nie jesteśmy fanami zimnych prysznicy, zimnej wody możemy użyć jedynie do ostatniego płukania włosów, co pozwoli zamknąć ich łuski.

Włosów nie należy też mocno pocierać ręcznikiem. Najlepiej, aby mogły same wyschnąć, ewentualnie można je lekko owinąć ręcznikiem, który wchłonie nadmiar wody. Do rozczesywania włosów tuż po myciu należy używać grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami, najlepiej drewnianego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here