Jak zorganizować chrzciny, komunię lub inne przyjęcie okolicznościowe?

Chcesz uczcić okrągłą rocznicę ślubu? Zorganizować komunię? A może zastanawiasz się, gdzie wyprawić urodziny? Wybór miejsca, które pomieściłoby wszystkich gości, a przy tym sprostało oczekiwaniom jakościowym nie jest łatwym zadaniem. Dlatego w niniejszym artykule podpowiemy, jak wybrać odpowiedni lokal oraz na co zwrócić uwagę organizując uroczyste przyjęcie.

Przyjęcia okolicznościowe – jakie są twoje potrzeby?

Pierwszym i najważniejszym dylematem przed jakim stajesz, gdy chcesz zorganizować jakąkolwiek imprezę okolicznościową jest wybór odpowiedniego miejsca. Powinno być ono przytulne, eleganckie i jednocześnie klimatyczne. Dobrze jeśli nie tylko pomieści wszystkich gości, ale i zapewni im komfortowe warunki do spędzenia tych kilku godzin. Uwzględnij przy tym własne potrzeby, a więc sprecyzuj, czy chcesz zorganizować na przykład taneczne przyjęcie, czy skromną imprezę rodzinną z drobnym poczęstunkiem.

Jeżeli organizujesz imprezę w sezonie wiosenno-wakacyjnym, sprawdź dodatkowo czy dane miejsce będzie skutecznie chronić gości przed upałem. Przede wszystkim zweryfikuj, czy jest ono wyposażone w klimatyzację – ukrop panujący w środku może popsuć każdą imprezę.

W domu, lokalu czy plenerze?

Organizowanie imprez w domowym zaciszu wydaje się być najtańszą opcją. Jeśli weźmiesz jednak pod uwagę czas spędzony przy przygotowaniach posiłków, czy też przeorganizowaniu mieszkania i sprzątaniu go po przyjęciu, nie będzie to już ani opłacalne, ani komfortowe rozwiązanie. Choć oszczędzisz na wynajmie sali, będziesz musiał stale obsługiwać rodzinę i znajomych, a także dbać o ich komfort i dobrą atmosferę.

Organizowanie imprezy plenerowej niesie ze sobą z kolei ryzyko wystąpienia niesprzyjających warunków – załamanie pogody, silny wiatr czy nagłe opady deszczu mogą zepsuć długo wyczekiwane przyjęcie. Dobrym rozwiązaniem może się okazać wybór lokalu z ogródkiem. Dzięki temu masz pewność, że w razie pogorszenia się pogody, twoi goście będą mogli schronić się bezpiecznie pod dachem.

Jeżeli marzy ci się zielony i przytulny ogródek, a dodatkowo jesteś z Warszawy lub okolic, dobrym pomysłem może się okazać wybór lokalu na zielonej Białołęce. Jedną z godnych rozważenia propozycji stanowi ta dostępna pod linkiem: http://www.szkutnia.waw.pl/pl/przyjecia_okolicznosciowe/.

Jedzenie dopasowane do preferencji twoich oraz gości

Pamiętaj o tym punkcie zwłaszcza wówczas, gdy ty albo twoi bliscy macie określone upodobania żywieniowe i/lub alergie na pewne produkty. Postaraj się, żeby w lokalu, w którym organizujesz przyjęcie były przygotowywane nie tylko smaczne, ale i dopasowane do preferencji gości posiłki.

Wakacje w Hiszpanii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social profiles