Jak zwiększyć nasze szanse na uzyskanie mikropożyczki?

0

Mikropożyczka okazać się może dobrym sposobem na otrzymanie dodatkowych pieniędzy. Aby tak się stało, pamiętać należy o spełnieniu wymaganych warunków oraz czynnikach, które wpływają na sukces uzyskania pożyczki.

Rating oraz ocena punktowa pożyczkobiorcy

Ocena ryzyka kredytowego to badanie zdolności pożyczkobiorcy do spłaty zaciągniętego zadłużenia, wraz z odsetkami w terminie uzgodnionym oraz określonym w umowie. Ocena ta dokonywana jest poprzez pożyczkodawcę oraz uzależniona jest od wielu czynników.

Głównym wyznacznikiem naszej zdolności do zaciągnięcia oraz spłacenia zadłużenia jest analiza zdolności kredytowej w punktach, oferowana przez Biuro Informacji Kredytowej. System ten polega na przyznaniu nam oceny punktowej od 1 do 100, gdzie 1 oznacza najniższą możliwą ocenę a 100 – najwyższą. Cała analiza odbywa się za pośrednictwem predefiniowanego algorytmu oraz nie ma jednego, stałego schematu identycznego dla każdego banku. Przede wszystkim, jest to bardzo indywidualna kwestia, która w dużej mierze zależy od Twojej historii kredytowej oraz wewnętrznych ustaleń pożyczkodawcy. Problemy również mogą mieć osoby bez historii kredytowej. Niestety nie posiadanie wcześniej zadłużenia nie jest atutem w wyznaczaniu oceny scoringowej.

Czynniki określające nasz sukces w otrzymaniu pożyczki

Przede wszystkim największym decydującym czynnikiem na naszej drodze do otrzymania pożyczki jest wybór odpowiedniego pożyczkodawcy. Ocena naszej zdolności kredytowej jest bardzo subiektywna i w dużej mierze zależy od warunków oraz wymogów danego pożyczkodawcy. Pomóc może w wyborze chwilówki ranking ofert.

Równocześnie zwiększymy nasze szanse na otrzymanie pożyczki poprzez:

  • Spłatę poprzednich zadłużeń na czas
  • Brak posiadania wpisu do jakiegokolwiek rejestru dłużników
  • Posiadanie historii kredytowej (pozytywnej)

Pamiętać należy, iż to czy otrzymamy pożyczkę uzależnione jest również od samych warunków pożyczki, takich jak:

  • wysokości naszej pożyczki oraz oprocentowania
  • okresu kredytowania oraz rodzaju rat
  • wysokości ubezpieczenia, prowizji oraz innych opłat związanych z naszą pożyczką.

Jak zwiększyć nasze szanse na otrzymanie pożyczki?

Przede wszystkim, dobrym rozwiązaniem okazać się może wzięcie niewielkiego kredytu, którego będziemy w stanie szybko spłacić, na przykład od Wonga – https://credit-10.com/pl/wonga-logowanie/. To z kolei przyczyni się do podwyższenia naszej oceny w BIK. Równocześnie, posiadając inne zobowiązania należy dołożyć wszelkich starań, aby zostały one zapłacone na czas. Ostatnim sposobem okazać się może dokładna analiza rynku oraz wybór odpowiedniego dla nas pożyczkodawcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here