Jaka elewacja podkreśli nowoczesny styl domu jednorodzinnego?

0

Nowoczesny dom to różne elementy, a wśród nich na uwagę zasługuje oryginalne wykończenie elewacji. Jaka powinna być?

Jaka elewacja podkreśli nowoczesny styl domu jednorodzinnego?

Nowoczesny dom – jaki powinien być?

Nowoczesny dom to przede wszystkim prosta, zwarta bryła, która utrzymana jest najczęściej na planie kwadratu. Dach domu jednorodzinnego powinien być jak najprostszy, najlepiej dwuspadowy. Czasami jest możliwy też płaski, ale to już zależy od warunków zabudowy. Taki kształt domu jest dokładnie przemyślany, bo dzięki eliminacji powstawania mostków termicznych, jest w pełni energooszczędny.

Takie domy są coraz bardziej popularne, o czym świadczy oferta wielu firm z gotowymi projektami, jak domoweklimaty.pl. Zarówno domy parterowe, jak i piętrowe mogą być energooszczędne. Niektórych jednak prosta bryła może zniechęcić, ponieważ wydawać się może mało atrakcyjna. Jest na to prosty sposób: zjawiskowa elewacja, który podkreśli nowoczesny styl domu jednorodzinnego. Co możemy wybrać?

Siła kamiennych elementów

Ciekawą opcją jest pokrycie części budynku oryginalnymi płytami kamieniopodobnymi, dzięki czemu uzyskamy naturalny efekt różnorodności. Mimo zmieniających się trendów aranżacyjnych kamień wciąż jest w modzie. Pamiętajmy jednak o umiarze, czyli nie przesadźmy w ilości tej ozdoby, bo efekt może być odwrotny od spodziewanego – zamiast ciekawego urozmaicenia, otrzymamy przesyt, który nie będzie wyglądał zbyt korzystnie.

Siła bieli w wystroju elewacji

Jeśli nasz dom jest mały, a chcemy powiększyć go optycznie, stosujmy jasne kolory. Biała elewacja sprawi, że dom będzie wyglądał okazale, ale to nie jedyna zaleta tego rozwiązania. Jasny kolor bowiem łatwo zestawić z innymi, także intensywniejszymi kolorami. Również kontrastowe mieszanie czarnego z biały przynosi zaskakująco dobre rezultaty.

Naturalne piękno elewacji budynku

Dom poza krajobrazem miejskim powinien być jak najmocniej wkomponowany w naturę. Uzyskamy taki efekt, stosując naturalne okładziny z drewna, a także duże przeszklenia w elewacji. Wielkopowierzchniowe okna to piękna ozdoba nowoczesnego budynku, która zapewnia niezwykły efekt – do wnętrza budynku przenika naturalne, zielone otoczenie.

To oczywiście nie wszystkie propozycje, jak stworzyć elewację idealną do domu nowoczesnego. Podane jednak przykłady pokazują, że w łatwy sposób można uzyskać zadowalający efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here