Jaką zasłonę okienną warto wybrać do nowoczesnego domu?

Obecna moda w urządzaniu wnętrz proponuje rezygnację z tradycyjnych zasłon, a często też z firanek, na rzecz innych możliwości. Wynika to z faktu, że zasłony zabierają sporo przestrzeni i lubią przyciągać do siebie kurz.

Pozbawione zasłon wnętrze zdaje się bardziej przestronne i sterylne, co jest celem wielu współczesnych właścicieli mieszkań. Oczywiście, istnienie nowej mody nie oznacza, że musicie rezygnować z zasłon, jeżeli jesteście ich miłośnikami. Jeżeli ktoś uważa zasłony za niezbędny element aranżacji wnętrz i dbacie o porządek, nic nie stoi na przeszkodzie, aby z nich korzystać. Najważniejszą sprawą jest przecież to, żeby czuć się we własnym domu komfortowo. Jednak osobom, które rozważają opcję rezygnacji z zasłonek, chcielibyśmy przedstawić kilka bardziej nowoczesnych rozwiązań.

Jaką zasłonę okienną warto wybrać do nowoczesnego domu?

Rolety rzymskie jako kompromis

Rolety rzymskie są kompromisem pomiędzy roletami, a typowymi zasłonkami. Chociaż wyglądem przypominają nowoczesne rolety, w rzeczywistości są właśnie zasłonami. Zajmują one niewiele miejsca i oferują duże możliwości. W zależności od materiału mogą zaciemniać okno lub zmniejszać jego przezroczystość w celu zachowania większej intymności. Rolety uszyte z prześwitujących materiałów sprawdzą się doskonale w osiedlowych mieszkaniach, bowiem nieosłonięte okna wystawiają Cię na widok sąsiadów, co w dłuższej perspektywie może okazać się męczące i nie będzie sprzyjać dobremu samopoczuciu. Rolety rzymskie bardzo dobrze prezentują się w kuchniach i łazienkach, ale będą też dobrym wyborem dla pozostałych pomieszczeń. Wybierając komplet do sypialni, powinieneś zwrócić uwagę czy materiał, z którego zostały wykonane jest wystarczająco zaciemniający. Prześwitująca tkanina może spowodować, że promienie słońca będą przeszkadzać Ci w wypoczynku. Rolety rzymskie możesz zamówić na stronie https://sunlux24.pl/roleta.rzymska.

Rolety dzień noc

Ten rodzaj zasłony okiennej jest obecnie często wybierany – szczególnie przez młode osoby, które urządzają swoje pierwsze mieszkanie. Wynika to m.in. z faktu, że pozwalają one na wygodną regulację stopnia zaciemnienia pomieszczania. Prześwitujące pasy rolet wpuszczają do mieszkania światło, a jednocześnie zasłaniają jego wnętrze na tyle, żeby mieszkańcy mogli czuć się swobodnie. Z kolei grubsze pasy materiału zablokują promienie słońca na tyle, żebyś mógł właściwie wypocząć. Ze względu na obecność pasów przypominają one nieco klasyczne żaluzje, chociaż trudno zaprzeczyć, że prezentują się od nich dużo bardziej elegancko. Rolety dzień noc są minimalistyczną ozdobą okna i nie potrzebują żadnych dodatków w postaci zasłon czy firanek.

0 0
0 %
Happy
0 %
Sad
0 %
Excited
0 %
Angry
0 %
Surprise

One thought on “Jaką zasłonę okienną warto wybrać do nowoczesnego domu?

  1. Właśnie nie wiem na co się zdecydować… Mieszkamy już chwilę w nowym domku od JW Budownictwo i właśnie mamy takie wieeelkie okna. Są przepiękne, jak zresztą cały nasz domek hehe 🙂 ale dziwnie się czuję z odsłoniętymi oknami. Nie przekonują mnie ani rolety rzymskie ani te dzień noc, a zasłonami obawiam się, że trochę zepsuję efekt… szukam jakiegoś innego rozwiązania, na razie brak mi pomysłu 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social profiles