Jakie gry na konsole dla dzieci wybierać?

W przypadku małych dzieci istotne znaczenie ma łatwa obsługa gry. Choć starsi chętnie wybierają starsze konsole z czasów swojej młodości, najmłodszym łatwiej będzie obsługiwać te z najbardziej intuicyjnymi kontrolerami i nowoczesnymi grami, a więc najnowsze, jak PS 4 Pro.

Dobór gry do wieku nie powinien stanowić problemu, bo od jakiegoś czasu na opakowaniach pojawiają się specjalne oznaczenia. Może ich zabraknąć tylko w przypadku gier podrabianych, dlatego lepiej wybierać tytuły w sprawdzonych sklepach stacjonarnych i internetowych. Czasem radą mogą tam też służyć sprzedawcy, którzy wiedzą, jaki tytuł przypadnie do gustu uczniowi podstawówki, a jaki – nastolatkowi. Twórcy zdają sobie sprawę, że coraz częściej konsole takie jak Ps 4 Pro czy Xbox służą do rozrywki dla całej rodziny. Pojawiają się więc również gry, które nadają się już dla dzieci od trzeciego roku życia.

Ps 4 Pro w zestawie z grami video

To jednak pojedyncze tytuły. Większość gier nadaje się dla dzieci w wieku od sześciu lub od dziesięciu lat. W tej drugiej kategorii znajdują się tytuły takie jak Spyro czy Smash Hit Plunder. Młodsze dzieci mogą natomiast grać w większość gier z popularnych serii o Mario. Na niektórych grach brak jakichkolwiek informacji o ograniczeniach. W ten mogą grać wszyscy gracze niezależnie od wieku. Do takich gier należą The First Tree czy Aca Neogeo Puzzle Bubble. Wszystkie wymienione tytuły są dostępne na popularną konsolę Ps 4 Pro. W niektóre można też grać na innych platformach, a nawet na komputerze.

W przypadku starszych dzieci rodzice często nie mają zbyt dużego wpływu na dobór tytułów gier. Dzieci same proszą o wybrane pozycje, a zwykle są to najgorętsze nowości, jak Red Dead Redemption 2 czy Battlefield V. Można co najwyżej zaskoczyć nastolatka ciekawym zestawem kolekcjonerskim lub edycją limitowaną z dodatkowymi funkcjami w grze czy figurką głównego bohatera. Kupując w prezencie najnowszą konsolę warto od razu sprawdzić, czy nie da się nabyć jej w zestawie z grą. Zobacz: gotowe zestawy Ps 4 Pro z grami takimi jak Fifa 19 czy nowe Red Dead Redemption. Jeśli to głównie rodzic finansuje gry dla dziecka, kupno gotowego zestawu może mu się opłacać – tytuły są wówczas nieco tańsze.

Gry zespołowe na Xbox 360 i Ps4 Pro

Osobną kwestią jest dobór tytułów gier dla rodzeństwa. Tu chodzi nie tylko o to, która seria jest obecnie popularna lub o którą grę proszą dzieci. Rozgrywka dla jednego gracza będzie prowokowała konflikty, dlatego lepsze będą tytuły, w które można grać zespołowo. Na rynku sporo jest gier na Xbox 360 czy Ps 4 Pro, w które może grać jednocześnie nawet do czterech graczy. To dobre rozwiązanie w rodzinach wielodzietnych, ale też podczas kinderbali.

Warto uspokoić rodziców – nie wszystkie gry stawiają na rywalizację, która może być dodatkową przyczyną kłótni. W niektórych, jak Snipperclips czy Brother:a Tale of two Sons, gracze muszą sobie pomagać, by razem rozwiązywać zagadki i dojść do końca gry. To może zająć dwoje dzieci na długie godziny, a przy okazji zjednoczyć je wokół wspólnego celu.

0 0
0 %
Happy
0 %
Sad
0 %
Excited
0 %
Angry
0 %
Surprise

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social profiles