Jakie są rodzaje grzejników łazienkowych?

0

Nikomu się już nie śni montować w łazience grzejników żeberkowych wykonanych z żeliwa lub aluminium. To jest passe. Nie interesuje nas też montaż grzejników płytowych, gdyż to jest mocno niefunkcjonalne.

fotolia.com, 124040907 | Autor: alexandre zveiger

Czasem odważni sięgną po grzejniki płytowe pionowe ze specjalnym uchwytem na ręcznik z uwagi na możliwość płynnej regulacji temperatury. A co wybiera większość? Przeczytajcie koniecznie o palecie możliwości w kwestii grzejników łazienkowych.

Grzejniki panelowe, wcześniej wspomniane, są na pewno ładną dekoracją. Jednak ich cena odstrasza, a modele dedykowane do łazienek posiadają uchwyty i wieszaki na ręczniki, dzięki temu zachwycimy się po kąpieli ich ciepłym dotykiem. Najpopularniejsze, w dziedzinie grzejników łazienkowych, są grzejniki drabinkowe, cenione za swoją budowę. Składają się z dwóch pionowych kolektorów (są to rurki doprowadzające ciepło) i poprzecznych rurek. Modeli, rozmiarów i kolorów w tym przypadku mamy do wyboru mnóstwo. Grzejniki drabinkowe są tak chętnie wybierane z uwagi na swoją stosunkowo niewysoką cenę oraz wydajność.

Gdy popatrzymy na grzejniki łazienkowe pod względem źródła ciepła, to wyróżniamy grzejniki wodne, które są podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej albo instalacji zasilanej przez kocioł oraz grzejniki elektryczne. Wiele modeli grzejników łazienkowych posiada fabrycznie umieszczoną grzałkę elektryczną, wtedy nazywamy taki grzejnik wodno-elektrycznym. Jest on podłączony do instalacji wodnej, a poza grzewczym sezonem funkcjonuje jako grzejnik elektryczny.

Kolejno mamy jeszcze do omówienia grzejniki łazienkowe różniące się rodzajem przyłącza, które dobieramy do instalacji. Wyróżniamy więc te montowane od dołu, boku lub pośrodku. Warto sobie obejrzeć, popatrzeć, przemyśleć, zanim wybierzemy te dla nas, doskonałe.

Dekoracyjne grzejniki łazienkowe

Dostępność wzorów i kolorów w ramach grzejników łazienkowych potrafi przytłoczyć. Gdy szukamy najbardziej oryginalnych i estetycznych rozwiązań, które będą nie tylko poprawnie działać ale i cieszyć oko to czas na grzejniki w formie ścianek działowych. Są one montowane prostopadle do ściany, a nieraz i w środku pomieszczenia, gdy rury instalacji znajdują się w podłodze. Taka ścianka robi wrażenie, a do tego może ukryć niektóre elementy znajdujące się w łazience. Gdy planujemy natomiast często suszyć na grzejniku bieliznę i inne lekkie ciuchy to najbardziej odporną powierzchnię mają grzejniki mosiężne. Tutaj bądźmy gotowi na ich wyższą cenę.

Kolory grzejników łazienkowych

Ten akapit na pewno najbardziej zainteresuje płeć piękną. Praktycznie nie ogranicza nas gama kolorów, bo możemy posiadać nie tylko białe grzejniki łazienkowe. Mamy możliwość zamówienia u producenta innych wariantów kolorystycznych, jednak za dopłatą rzędu 20-40% lub kupić grzejnik chromowany, którego minusem jest słabsza moc grzewcza nawet do 50%.

Najbardziej korzystnym finansowo jest na pewno wybór grzejnika drabinkowego. Jego cena jak i jakość jest takim złotym środkiem, co posłuży nam owocnie przez wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here