Jakie zabawki dla rocznego dziecka?

0

Pierwszy rok życia dziecka to okres intensywnego rozwoju zarówno fizycznego, jak i psychicznego. W tym wieku dziecko powoli odrzuca niemowlęce zabawki takie jak grzechotki i gryzaki, a zaczyna interesować się poważniejszym asortymentem. Do takiego grona przedmiotów można zaliczyć rzeczy typu jeździki, klocki i oczywiście książeczki (to właśnie dzięki tym małym czytankom dziecko ma dodatkową możliwość poznawania niezwykłego świata). Oprócz nich istnieją jeszcze inne przydatne przedmioty, które z pewnością przypadną do gustu maluchowi. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jakie zabawki dla rocznego dziecka będą najodpowiedniejsze.

Czas, gdy dziecko kończy jeden roczek życia, to odpowiedni moment na zakup nowych zabawek dostosowanych do rozwoju. Dobrze jest wybierać takie produkty, które bawią, a jednocześnie wpływają pozytywnie na ogólny rozwój psychofizyczny. Wybór gadżetu na jeden roczek nie należy do łatwych ze względu na ogromy wybór produktów dostępnych dla tej kategorii. Jeśli nie masz pomysłu na prezent dla rocznego dziecka skorzystaj z naszych porad, a dowiesz się które zabawki są najodpowiedniejsze.

Zabawki edukacyjne

To oczywiste, że dziecko poznaje świat przez zabawę. Dzięki tej czynności maluch uczy się nowych rzeczy, nabiera doświadczenia, a także rozwija się intelektualnie i ruchowo. To właśnie dlatego dobór właściwych zabawek ma tutaj ta ogromne znaczenie. Jeśli chodzi o ich rodzaj to z pewnością powinny być to zabawki edukacyjne. Dziecko może je wykorzystać na wiele sposobów, a co najważniejsze może spędzać z nimi bardzo dużo czasu. Na szczególną uwagę zasługują tutaj wszelkiego rodzaju lalki, klocki, puzzle, memory (czyli gry pamięciowe), a także gry pozwalające na dopasowywanie kształtów.

Zabawki interaktywne

Kolejną kategorią zabawek odpowiednich dla rocznego dziecka są zabawki interaktywne. Stoliki, jeździki czy zwierzęta wydające dźwięki i posiadające różnokolorowe migające światełka są idealnym wyborem. Mają one za zadanie zachęcić dziecko do zabawy i wywołać interakcję na konkretne czynności.

Takie zabawki doskonale sprawdzają się w roli prezentu na pierwsze urodziny, dodatkowo są niedrogie, a posiadają świetne walory edukacyjne. Z pewnością pomogą niejednemu maluchowi rozwinąć sprawność manualną, a także nauczą go logicznego myślenia, cierpliwości, koncentracji i rozwiązywania problemów.

Zabawki dla małego dziecka powinny być przede wszystkim bezpieczne. Mając to na uwadze, należy wybierać te bez ostrych krawędzi i twardych powierzchni. Odpowiednio dobrana zabawka będzie z pewnością długo służyć maluchowi, pomagając jednocześnie rozwijać jego zmysły i poznawać otaczający go świat.

Inspiracje zabawkowe dostarczyła firma milovikids.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here