Kołdra – puch, pierz czy wełna? Którą wybrać?

Dawniej kołdry wypełniane pierzem były często spotykane w polskich domach. Dziś naturalne wypełnienia wracają do łask, choć ich gama jest znacznie szersza, więc którą wybrać? Czy kołdrę wypełnianą puchem gęsim, pierzem czy też zdecydować się na mniej znaną opcję, jaką jest wełna owcza?

Ciepło i komfort

Wyjątkowe parametry pierzu sprawiają, że jest on idealnym środkiem pomiędzy izolacją ciepła w pościeli, a wysokością ceny. Tańsze od puchu, kołdry wypełniane pierzem charakteryzują się większą wagą, co wiele osób, przyzwyczajonych do ich właściwości, uznaje za argument przemawiający za zakupem. Należy jednak pamiętać, że kołdry wykonane z materiałów pochodzących od ptactwa wodnego (zwykle gęsi) mogą przyprawiać alergików o kłopoty z oddychaniem – katar, nieżyt nosa lub zatkane zatoki, dlatego warto rozważyć zakup po konsultacji z alergologiem.

Wyjątkowe parametry grzewcze

Im lepszej jakości puch – tym mniej potrzeba go do wypełnienia kołdry. Z pewnością jest to pościel przeznaczona dla osób, które preferują wyższe temperatury – to wypełnienie ogrzeje nas dużo sprawniej niż kołdra wypełniona pierzem, jednocześnie charakteryzując się niższą wagą. Z wzrostem parametrów grzewczych, rośnie jednak także cena, która często przewyższa te, prezentowane przy kołdrach wypełnianych pierzem. Dodatkowo, tak, jak w przypadku poprzedniej kategorii – warto przed zakupem skonsultować się z alergologiem.

Wełna – naturalnie i prozdrowotnie

To kolejny, ostatni na naszej liście wariant kołdry wypełnionej naturalnym surowcem. Wełna owcza, w odróżnieniu od puchu czy pierzu, nie sprzyja rozwijaniu się roztoczy, które mogą okazać się problematyczne, gdy korzysta z nich alergik. Wełna owcza nie zatrzymuje potu, ani kurzu i o ile nie jesteśmy uczelni na samą wełnę – stanowi doskonałe rozwiązanie łączące ze sobą właściwości prozdrowotne oraz parametry grzewcze zapewniające optymalną temperaturę podczas snu. Choć nie jest to pozycja tak często spotykana dziś w naszych domach, z pewnością warto dać jej szansę.

Jeśli potrzebne będą nam dodatkowe informacje dotyczące wykonania pościeli, wykorzystanych materiałów czy technik krawieckich, warto skonsultować się z przedstawicielem sklepu, w którym pościel zamawiamy. Wszystkie powyższe materiały wypełnienia kołdry, jak i wiele innych produktów pościelowych znaleźć możemy na przykład w asortymencie sklepu Skleepsize.com, dostępnym pod wskazanym linkiem – https://sleepsize.com/

Najpopularniejsze telefony w 2021


Previous post Szafy w aranżacji mieszkań i domów
Next post Kompletujesz wyprawkę dla malucha? Pomyśl nie tylko o ubrankach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social profiles