Korekta nosa

0

Operacja plastyczna nosa, zwana również rhinoplastyką, jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów przeprowadzanych przez chirurgów plastyków. Odkąd medycyna estetyczna przestała służyć jedynie celebrytom i stała się łatwiej dostępna, coraz więcej osób z odwagą decyduje się na jej szerokie możliwości.

Wszystko kręci się wokół nosa

Nie da się ukryć, że wyglądowi nosa poświęca się bardzo dużo uwagi. W końcu zajmuje on centralne miejsce na naszej twarzy. Nadaje nam charakteru, tworzy proporcje i kreuje nasz wizerunek. To dzięki niemu zdobywamy indywidualność pośród tłumów ludzi. I właśnie dlatego chcemy, aby był ładny, zgrabny i dopasowany do naszej osobowości. Niemniej jednak estetyka nosa to tylko jedna strona medalu. Tak samo ważna powinna być jego funkcjonalność. Nos stanowi przecież start dla układu oddechowego. Zapoczątkowuje cały mechanizm, który odpowiada za skuteczne dotlenienie całego organizmu. To dlatego musi być sprawny i działać niezawodnie. W tych obu przypadkach z pomocą przychodzi zabieg plastyki nosa w klinice Timeless.

Przygotowanie do zabiegu

Korekta nosa jest zabiegiem operacyjnym i z pewnością musi zostać poprzedzona skrupulatną konsultacją lekarską. Specjalista ma za zadanie poświęcić pacjentowi swój czas, aby dokładnie poznać jego oczekiwania, przedstawić szczegóły samego zabiegu, a także zaprezentować spodziewane efekty pooperacyjne. Bardzo ważnym aspektem poruszanym podczas samej konsultacji jest dokładne omówienie postępowania na etapie przygotowania się do zabiegu. O czym zatem należy pamiętać zanim stawimy się na korekcję nosa?

  1. Poinformuj lekarza o swoim stanie zdrowia i przebytych chorobach.
  2. Zaszczep się przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B.
  3. Wykonaj rutynowe badania diagnostyczne.
  4. Jeżeli zażywasz leki wpływające na krzepliwość, odstaw je na co najmniej 7 dni przed zabiegiem. Oczywiście skonsultuj to wcześniej ze swoim lekarzem.
  5. Zrezygnuj z palenia papierosów na co najmniej 2 tygodnie przed operacją oraz na 6 tygodni po niej.
  6. W dniu zabiegu pozostań na czczo.

W przypadku kobiet bardzo istotną kwestią jest również uwzględnienie swojego cyklu miesięcznego podczas ustalania dokładnej daty zabiegu. Zaleca się bowiem, aby wszelkiego rodzaju operacje przeprowadzać po terminie miesiączki. W dniu zabiegu należy zrezygnować także z makijażu.

Przebieg zabiegu

Korekta nosa wykonywana jest najczęściej w znieczuleniu ogólnym, stąd konieczność przeprowadzenia konsultacji z anestezjologiem tuż przed rozpoczęciem operacji. Sama plastyka nosa trwa średnio około 2 godzin, jednak czas ten zależy przede wszystkim od stopnia zaawansowania zabiegu. W zależności od tego, co będzie robione i jakich efektów ostatecznie oczekujemy, specjalista wykonuje zabieg przy użyciu odpowiednio dobranej metody. Przy niewielkich zmianach plastykę nosa można śmiało wykonać w metodzie zamkniętej, czyli przez otwór nosowy. Zdecydowanie więcej możliwości daje natomiast metoda otwarta, która przewiduje również wykonanie cięcia na słupku nosa. W każdym z tych przypadków pacjent powinien nastawić się na jednodniowy pobyt w klinice, w której przeprowadzana jest operacja plastyczna.

Zmiana na lepsze

Nadzieje, które pokładamy w plastycznej korekcji nosa, w końcu przekładają się na konkretne efekty. Po zabiegu okazuje się, że nos jest nareszcie mniejszy, wyprostowany, bez brzydkiego garba. Co więcej wyprostowanie przegrody wpłynęło na jakość oddychania, więc można oddychać teraz pełną piersią, a dokuczające zapalenie zatok zwyczajnie ustało. Bez względu na to, jakie oczekiwania zostały spełnione w wyniku przebytej operacji, warto pamiętać o jednym. Każdy zabieg, któremu decydujemy się poddać ma tak naprawdę jeden cel – dokonać zmiany w naszym życiu, zmiany na lepsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here