Korzystaj wygodnie z programu Rodzina 500 Plus

0

Wszystkie osoby zainteresowane pobieraniem świadczenia wychowawczego z programu Rodzina 500 Plus są zobowiązane złożyć stosowny wniosek. Konieczność wypełnienia dokumentów dotyczy również osób, którym właśnie urodziło się drugie dziecko, lub które wcześniej – z określonych powodów – nie złożyły jeszcze wniosku, mimo że przysługuje im świadczenie. Nie trzeba jednak stać w długich i uciążliwych kolejkach, żeby dopełnić formalności. Wystarczy dostęp do sieci i konto bankowe np. w Nest Banku.

500 plus przez Internet

Ponad 3 mln dzieci w całej Polsce jest objęta działaniem programu Rodzina 500 Plus. Rodzic lub opiekun prawny, zanim otrzyma świadczenie wychowawcze, musi jednak złożyć odpowiedni wniosek. Formularz należy uzupełnić m.in. o dane osobowe składającego jak i pozostałych członków rodziny; w niektórych sytuacjach konieczne są dodatkowe dokumenty. Samo złożenie wniosku może jednak nie okazać się takie proste, i to wcale nie ze względu na wymogi formalne. Problemem są kolejki w urzędach i ośrodkach, a także konieczność wzięcia wolnego w pracy (ze względu na urzędowe godziny pracy instytucji). Z tego względu dużo prostszym i wygodniejszym rozwiązaniem jest złożenie wniosku przez Internet.

Złóż wniosek za pośrednictwem Nest Bank

Klienci Nest Bank mogą złożyć wniosek o świadczenie z programu Rodzina 500 plus poprzez bankowość elektroniczną. Wystarczy, że zalogują się do swojego konta i w zakładce „Wnioski i umowy” wypełnią formularz. Dodatkowym ułatwieniem jest automatyczne uzupełnienie we wniosku danych osobowych klienta. W ten sposób, zwłaszcza jeśli nie są potrzebne dodatkowe dokumenty (czyli jeśli świadczenie nie jest składane na pierwsze dziecko), złożenie wniosku o 500 plus przez Internet trwa zaledwie kilka minut. Po wysłaniu formularza na poczcie elektronicznej klienta powinno pojawić się potwierdzenie odbioru (wysłane przez system administracji publicznej).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here