Kosmetyki do zadań specjalnych

Wśród stosowanych do codziennej pielęgnacji kosmetyków wyróżniamy te podstawowe – jak krem do twarzy, pod oczy itd. – a także do zadań specjalnych. Warto wiedzieć, co obejmuje ta druga grupa i czy ich stosowanie jest konieczne.

Wzmocnij skórę od wewnątrz

Kosmetyki do zadań specjalnych działają jako doładowanie, uzupełnienie energii, idealne wsparcie dla skóry. Takie wzmocnienie często jest jej potrzebne, gdyż każdego dnia musi sprostać wpływom różnych czynników zewnętrznych. Aby ją regenerować i nawilżać od wewnątrz, według współczesnej kosmetologii warto zastosować silnie skoncentrowane preparaty jak maska, booster do twarzy czy serum.

Booster do twarzy – co to jest?

Booster jest już powszechnie stosowany i zdobywa coraz większą popularność jako kosmetyk do zadań specjalnych. W aptekach można kupić wiele produktów tego typu, np. Vichy Mineral 89 – hialuronowy booster nawilżający, Iwostin Hydro Sensitia itd.

Podkreślmy, że warto wybrać booster do twarzy z kwasem hialuronowym naturalnego pochodzenia, gdyż zapewnia on jeszcze lepszy efekt oraz zwiększa naturalną siłę skóry, dzięki czemu chroni ją przed szkodliwymi czynnikami takimi jak klimatyzacja, stres, niedobór snu, warunki atmosferyczne, zmęczenie.

Zgodnie ze swoją nazwą (ang. to boost – doładowywać) booster chroni warstwę rogową, szczególnie narażoną na działanie promieni słonecznych, warunków atmosferycznych czy smogu, przed wpływem czynników z zewnątrz, a poza tym nawilża ją i wzmacnia działanie kosmetyków stosowanych na co dzień.

Serum – wsparcie dla kremu

Serum jest kosmetykiem ukierunkowanym na konkretne problemy czy potrzeby skóry – jak m.in. cienie pod oczami, zmarszczki, zmiany trądzikowe, popękane naczynka krwionośne itd. Mimo że na co dzień stosujesz krem, skóra może czasem potrzebować wsparcia – zastosuj wtedy serum.

Serum należy aplikować przed nałożeniem kremu. Wysoka zawartość składników mineralnych, witamin i substancji poprawia wygląd skóry. Serum – inaczej niż np. Vichy Mineral 89, hialuronowy booster nawilżający – ma lekką konsystencję i stosuje się je pod krem.

Esencja – lekka i skoncentrowana formuła

Esencja wyróżnia się bardzo skoncentrowaną konsystencją, ale jest lżejsza od serum. Należy ją aplikować już po usunięciu makijażu, traktując jako kolejny etap pielęgnacyjny. Warto ją zastosować przed serum, gdyż idealnie przygotuje cerę na przyjęcie składników aktywnych z tego kosmetyku.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

One thought on “Kosmetyki do zadań specjalnych

  1. Fakt, serum to dobrodziejstwo kosmetyczne, którego jeszcze do niedawna nie byłam świadoma. Stosuje teraz dobre serum z serii manuka honey nutri elixir. Jest to odżywczo nawilżające serum o bardzo ciekawym składzie, w bardzo rozsądnych pieniążkach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social profiles