Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Nawarstwianie się niespłaconych zobowiązań finansowych jest niezwykle niebezpieczne. Kolejne kredyty i pożyczki mogą doprowadzić do spirali zadłużenia, której efekt jest zazwyczaj jeden – bankructwo konsumenckie. Jeżeli masz na swoim koncie kilka kredytów lub pożyczek, gubisz się w różnych terminach spłat, chcesz wreszcie ostatecznie wyjść z zadłużenia, to propozycją dla Ciebie może być kredyt konsolidacyjny.

Powiedz stop długom. Zacznij życie wolne od zobowiązań finansowych. Jednak, aby to było możliwe, musisz dokonać spłaty dotychczasowego zadłużenia. Sprawdź jakie instrumenty finansowe będą w tym pomocne.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Wśród ofert skierowanych do osób zadłużonych prym wiedzie kredyt konsolidacyjny. Jest to ciekawa propozycja, dzięki której można kilka zobowiązań finansowych połączyć w jedno. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba pamiętać o tym, aby co kilka dni dokonywać spłaty różnych kredytów czy pożyczek. Zamiast nich powstaje jedno zobowiązanie. Zmianie ulega także wysokość miesięcznych wpłat, są one niższe. Co się jeszcze zmienia? Przez zmniejszenie rat pożyczek i kredytów finansowych wydłuża się okres kredytowania. Większa jest też sumaryczna wartość zobowiązania.

Na jaki cel udzielany jest kredyt konsolidacyjny?

W swoim założeniu kredyt konsolidacyjny ma pokryć dotychczasowe zobowiązania finansowe. Oznacza to, iż pozyskane w ten sposób środki można przeznaczyć wyłącznie na spłatę istniejące zadłużenia. Wówczas kilka pożyczek zamieni się w jedną. Kredyty zaciągnięte w różnych instytucjach ulegną spłacie. By móc cieszyć się wolnością finansową pozostanie konieczność uregulowania zadłużenia już tylko wobec jednego banku czy firmy udzielającej pożyczki konsolidacyjnej.

Jakie zobowiązania finansowe można skonsolidować?

Co do zasady, na jedną można zamienić niemal wszystkie rodzaje kredytów czy pożyczek. Należy jednak dokładnie zapoznać się z konkretną ofertą konsolidacyjną, gdyż mogą się one znacznie od siebie różnić. Jeden bank może oferować kredyt konsolidacyjny sumujący wszelkie zobowiązania, lecz z wyłączeniem kredytu mieszkaniowego czy pożyczek pozabankowych. Każda instytucja finansowa ma swoje wytyczne w tym zakresie. Oczywiście, jeżeli chodzi o kredyty udzielane przez banki, to droga do ich uzyskania nie jest prosta. Nawet w przypadku kredytu konsolidacyjnego następuje ocena zdolności klienta do spłaty i pieniądze można uzyskać dopiero po pozytywnej weryfikacji wniosku. Warto pamiętać o tym, iż skonsolidować można wyłącznie część posiadanych zobowiązań finansowych. Ktoś, kto ma zaciągnięte cztery kredyty w różnych bankach, może wystąpić o konsolidację dwóch z nich.

Kredyt konsolidacyjny – prosta droga do uwolnienia się z długów

Zaciąganie kolejnych pożyczek i kredytów, niezależnie na jaki cel, powinno być odpowiednio przemyślane. Zbytnie nawarstwianie się zadłużenia może doprowadzić do niewydolności w ich spłacie. Każde opóźnienie jest obarczone ryzykiem nałożenia karnych odsetek. Gdy kredytów i pożyczek pojawia się zbyt wiele, to realnym ratunkiem na usystematyzowanie zadłużenia może być kredyt konsolidacyjny. Pozwala on na spłatę wcześniejszych zobowiązań i zmniejszenie miesięcznej raty. Wydłuża się przy tym okres kredytowania, jednak taki zabieg pozwala na to, iż raty płacone każdego miesiąca mogą być do udźwignięcia przez domowy budżet. Można skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który pomoże uporać się z trudną sytuacją i wskaże najlepsze rozwiązania w konkretnej sytuacji.

Previous post Cholesterol w diecie – jak wpływa na zdrowie?
Next post Depilacja laserowa – zapomnij o golarkach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles