Kule solarne – sposób na dekoracje i oświetlenie ogrodu w jednym

Najnowsze trendy w oświetleniu zewnętrznym wskazują na bardzo wysublimowaną wyobraźnię projektantów lamp zewnętrznych. Bez wątpienia krzykiem mody roku 2020 okazały się lampy ogrodowe w postaci kuli lub kamieni, które nie tylko zdobią aranżację za pomocą kształtu, ale także oddają po zmroku niesamowity, równomierny blask. Przedstawiamy kule solarne ogrodowe – lampy, o których zaletach można pisać w nieskończoność.

Kule solarne do ogrodu – budowa

Konstrukcja lampy solarnej w kształcie kuli, jak sama nazwa wskazuje, jest owalna. Dostępność wielu modeli na rynku potrafi je jednak delikatnie różnić od siebie.

Przede wszystkim wielkość obudowy kuli solarnej. – producenci oferują modele niewielkie. Od lamp o średnicy 30 centymetrów, po olbrzymie lampy w kształcie kuli o średnicy 80-90 centymetrów. Tak skonstruowana oferta, pozwala na kompletowanie zestawów kuli świetlnych, co uatrakcyjnia aranżacje ogrodowe.

Budowa tego rodzaju lampy może różnić się także w zależności od zastosowanej technologii. W omawianym przypadku kuli ogrodowych, najczęściej pojawia się grot, za pomocą którego lampa mocowana jest do podłoża. W jej wnętrzu znajduje się transformator i źródło światła a do kompletu dołączony jest panel solarny, przechwytujący promienie słoneczne. Na rynku dostępne są także kule ogrodowe z kablem, podłączane do sieci – ich konstrukcja jest oczywiście odpowiednio uposażona, a więc i budowa inna.

Ogrodowe kule solarne – zalety

Niewątpliwie największą zaletą tego rodzaju oświetlenia zewnętrznego, jest wykorzystana technologia paneli solarnych. Warto wspomnieć, że technologia solarna bardzo mocno ewoluowała na przestrzeni ostatniej dekady. Dostępne dawniej lampki solarne, które tylko minimalnie oświetlały ogród odeszły do lamusa. Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne z technologią solarną to gwarancja blasku w najciemniejszych nocach.

Drugą z zalet jest oczywiście design lampy w kształcie kuli. Solarne kule ogrodowe prezentują się niesamowicie za dnia i nocy.

Na co zwracać uwagę przy zakupie kuli solarnych

Mimo, że ceny oświetlenia solarnego nie są najniższymi w kategorii lamp ogrodowych, nie powinno się kierować tylko i wyłącznie tym czynnikiem. Oświetlenie zewnętrzne musi posiadać odpowiednią jakość i atesty. Te dwa czynniki są wyjątkowo istotne w przypadku kuli ogrodowych. Jakość zastosowanych komponentów w lampie, zapewni jej długowieczność. Certyfikacja natomiast, potwierdzająca między innymi odporność lampy na warunki atmosferyczne to informacja kluczowa, którą powinniśmy brać pod uwagę podczas zakupów.

Dlaczego warto postawić na technologię solarną?

Jeżeli w Twoim ogrodzie, nie ma jeszcze technologii solarnej, to po przeczytaniu następnych zdań z pewnością zmienisz zdanie. Solarne oświetlenie to połączenie oszczędności i ekologii. I właśnie dlatego, warto je zakupić. Dzięki przekształcaniu promieni solarnych w energię elektryczną, wybrane przez nas kule ogrodowe rozświetlą ogród całkowicie za darmo (oczywiście – poza ceną zakupu). Ponadto, montaż kuli solarnych nie przewiduje instalacji elektrycznych. Wyklucza to więc konieczność przekopywania ogródka w celu poprowadzenia kabli.

Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty – wykorzystana technologia solarna, wygląd, jakość produktów dostępnych na rynku kule solarne ogrodową są oświetleniem godnym zakupu do każdej aranżacji ogrodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles