Lego Speed Champions – więcej niż tylko wyścigi!

Jeśli zapyta się dziecko o jego ulubiony rodzaj zabawki, tak zwane „samochodziki” niemal zawsze znajdą się w pierwszej trójce. Z jakiegoś powodu malcy, a w szczególności chłopcy, bardzo upodobali sobie te dwuśladowce oraz wielkie prędkości, jakie są związanie z ich wyścigami.

Pewna forma rywalizacji oraz odpowiednia dawka adrenaliny w połączeniu z interesującym wyglądem samochodów to zazwyczaj dostateczne atuty, aby uczynić tę dyscyplinę niezwykle ciekawą z punktu widzenia niemal każdego, małego chłopczyka.

Czy Lego Speed Champions to dobry pomysł?

Obok prostych samochodzików, jedną z najpopularniejszych zabawek wśród dzieci są oczywiście klocki, a nie ma lepszych i bardziej cenionych klocków niż oryginalne Lego. Jak można się spodziewać, wśród licznych serii oraz licencji, jakimi dysponuje ten duński producent klocków, musiała znaleźć się przynajmniej jedna linia produktów, które dotyczyły właśnie wyścigów.

Dziś największy nacisk kładzie się na Lego Speed Champions, chociaż pewne motywy pościgu lub wyścigu nadal znaleźć w zestawach innych serii, jak City, Ninjago czy jednym z wielu produktów na filmowej licencji. To, co wyróżnia Speed Champions, jest jednak zastosowanie prawdziwych marek i modeli samochodów, które mieszczą się w tych zabawkach jako miniaturowe repliki wykonane z klocków.

Ogólnie rzecz biorąc, samochodziki w tej serii klocków Lego zostały odwzorowane naprawdę dobrze. Może być to nie do pomyślenia z uwagi na ich małe rozmiary, lecz duży nakład drobnych elementów, ciekawe techniki budowania, a także zastosowanie szczegółowych naklejek, które często pełnią funkcję oświetlenia czy innych, bardziej subtelnych elementów takiego samochodu. Poszczególne zestawy są naprawdę ciekawe, a na rynku pojawiają się nowsze i nowsze – warto zatem je śledzić na bieżąco!

Aspekt kolekcjonerski klockowych samochodzików

Jak można się domyślić, zastosowanie prawdziwych modeli samochodów w Lego Speed Champions nadało tej serii pewien aspekt kolekcjonerski, którzy docenili starsi entuzjaści tych zabawek. Większe zbiory tych zestawów świetnie prezentują się na półce czy za witryną, szczególnie w towarzystwie specjalnych minifigurek, które także nawiązują do konkretnych marek samochodów. Przy dość dużej częstotliwości ukazywania się nowych, klockowych aut, kolekcja taka może rozrastać się stosunkowo szybko!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles