Mata edukacyjna dla dzieci – czy warto ją kupować?

Niemowlę powinno jak najwięcej czasu przebywać na stabilnym, prostym podłożu. Aby zapewnić mu prawidłowe ułożenie ciała, można położyć je w łóżeczku, kojcu czy wózku. Dobrze sprawdzi się również mata edukacyjna dla dzieci. To skuteczne rozwiązanie na okres nawet 12 miesięcy! Po co inwestować w matę dla niemowlaka i jakie korzyści czerpie z niej dziecko? W naszym artykule znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje.

Od 1. dnia do 1. roku życia

Prawidłowe ułożenie ciała niemowlęcia to zaledwie jedna z zalet, którą niesie w sobie mata edukacyjna dla dzieci. W okresie pierwszych sześciu miesięcy wszystkie pojawiające się na niej kolory, dźwięki oraz zróżnicowane faktury materiałów stymulują jego zmysły. Wystarczy pozwolić dziecku bawić się wszystkimi dostępnymi na pałąkach zabawkami. Warto zadbać o dostęp do zróżnicowanych bodźców – grzechotki, lusterka czy szeleszczących materiałów.

Czy mata edukacyjna sprawdzi się również dla starszego niemowlaka? Powyżej 6. miesiąca życia można korzystać z niej odrobinę inaczej. Kiedy maluszek zaczyna samodzielnie siedzieć, zacznie sprawdzać wszystkie dostępne w niej funkcje w bardziej zaawansowany sposób. Zanim więc wybierzesz najlepszą matę dla swojego maluszka, weź pod uwagę, czy oferuje rozwiązania dla troszkę starszych niemowlaków. Najczęściej są to elektroniczne, świecące zabawki wydające dźwięki zawieszone na pałąkach.

Dlaczego warto kupić matę edukacyjną dla dziecka?

Mata edukacyjna dla dzieci to jedyna taka zabawka, która będzie towarzyszyła twojemu maluszkowi nieustannie przez pierwszych 12 miesięcy. Co więcej, jest wsparciem nie tylko dla niego, ale również dla ciebie. Umożliwia odłożenie niemowlaka bez obaw o potencjalny wypadek i wspiera jego prawidłowy rozwój. Na co wpływa porządna mata edukacyjna dla dziecka?

Przede wszystkim mata edukacyjna to sporo miejsca, by wykonywać ruchy całego ciała. Niemowlak może rozciągać się i eksperymentować, co jest bardzo istotne w pierwszych miesiącach, gdy dopiero uczy się obracania z pleców na brzuszek i odwrotnie. Równie istotne są zawieszone na pałąkach zabawki, które przyciągają jego uwagę. Dzięki temu dziecko nieco dłużej pozostanie w pozycji leżącej na brzuszku, która jest odpowiednia dla jego prawidłowego rozwoju – wzmacnia mięśnie szyi i grzbietu.

W czasie leżakowania na macie edukacyjnej dziecko ćwiczy również ruchy precyzyjne. Warto bowiem zdawać sobie sprawę, że w pierwszych miesiącach maluszek nie ma kontroli nad dłońmi, a jego zdolności motoryczne są niemal zerowe. Interesujące zabawki na pałąku pobudzają go do działania – wyciągania ręki, ruszania paluszkami a w późniejszym czasie do chwytania.

Niewątpliwą zaletą są te mniej oczywiste walory edukacyjne. Niemowlę gimnastykujące się na macie intensywnie rozwija się poznawczo. Już w pierwszych miesiącach mata edukacyjna dla dzieci sprawia, że w naturalny sposób poznają związki przyczynowo – skutkowe. Z biegiem czasu bardziej zaawansowane funkcje pomagają im uczyć się i rozwijać na wielu płaszczyznach.

Mata Tiny Love Leśna Kraina

Bogata oferta sklepów stacjonarnych i online z wyposażeniem dziecięcych pokoi sprawia, że naprawdę trudno zdecydować się na jedno rozwiązanie. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę tylko na te przedmioty, które posłużą nam dłużej niż kilka dni czy tygodni. Taka jest właśnie mata Tiny Love z serii Leśna Kraina. Została wyposażona w regulowane pałąki, dzięki którym rośnie razem z dzieckiem i może posłużyć co najmniej 12 miesięcy.

Innowacyjna mata Tiny Love z serii Leśna Kraina posiada cały szereg ciekawych funkcji. Została stworzona zgodnie z założeniem 7 Elementów Rozwoju, by wspierać przede wszystkim zdolności motoryczne i kojarzenie oraz pobudzać zmysły. Dzięki wyposażeniu w liczne oryginalne zabawki angażuje dziecko i przywołuje na jego twarz uśmiech. Zastosowany w niej tryb otwarty pałąków pozwala rodzicom przyłączyć się do wspólnej zabawy, by jeszcze skuteczniej zacieśniać rodzinne więzi z dzieckiem.

Mata edukacyjna dla dzieci to zawsze dobry pomysł na prezent dla przyszłych rodziców i jedno z najbardziej funkcjonalnych urządzeń, gdy maluszek już pojawi się na świecie. W zależności od wybranego modelu może służyć dłużej niż 12 miesięcy. Będzie wsparciem dla zmęczonych rąk dorosłego i impulsem do prawidłowego rozwoju dziecka.

Najpopularniejsze telefony w 2021


Previous post Jak relaksować się w trakcie ciąży? Kilka sposobów na odpoczynek dla przyszłej mamy
Next post Jak wybrać przedszkole na Ursynowie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social profiles