Materac do łóżka dziecięcego

W pierwszych latach życia dziecka sen jest jedną z najważniejszych potrzeb. Pozwala na regenerację organizmu, ale też mózg uczy się w jego trakcie nowych rzeczy. Warto więc wybrać materac 80×160 cm, który będzie wygodny i bezpieczny dla maluszka. Taki produkt zagwarantuje mu zdrowy sen i prawidłowy rozwój. Podpowiadamy, na jakie kwestie najlepiej zwrócić uwagę wybierając materac dziecięcy.

Bezpieczeństwo i wygoda przede wszystkim

W sklepach dostępny jest bardzo bogaty wybór materaców 80×160 cm dla dzieci. W zależności od wybranego materiału materace te zachowują się całkiem inaczej. Jakie wypełnienie jest najlepsze dla dziecka? W przypadku wysokiej jakości produktów każdy powinien spełniać wymagania rodziców.

My szczególnie polecamy:

  • materace lateksowe z uwagi na ich higieniczność,
  • materace piankowe – pianki wspaniale dopasowują się do potrzeb ciała i zapewniają bardzo komfortowy sen,
  • materace kokosowe – idealne dla małych dzieci i przy tym ekologiczne.

Ważne, aby materac 80×160 cm można było swobodnie czyścić, kiedy pojawi się taka potrzeba. Warto rozważyć też zastosowanie nakładki ochronnej lub pokrowca, który ochroni materac przed bezpośrednim zalaniem lub zabrudzeniem.

Jaki materac 80×160 cm wybrać – twardy, czy miękki?

Zaleca się, aby stopień twardości materaca dopasowywać do wagi człowieka oraz jego wzrostu. W przypadku dzieci najlepiej sprawdzają się materace miękkie, a później te o średnim stopniu twardości. Na pewno nie należy wybierać materacy twardych, ponieważ te przeznaczone są raczej dla osób o dużej masie ciała. Każdy producent na swojej stronie www udostępnia materace w różnych stopniach twardości. Najlepiej zapoznać się z jego opisami, ponieważ nazewnictwo może się nieco różnić, a materac powinien być indywidualnie dopasowany do potrzeb maluszka.

Warto pamiętać, że w pierwszych latach życia sen jest dziecku bardzo potrzebny i powinni korzystać z niego w miarę możliwości i chęci. Na pewno wysokiej jakości materac, który będzie dobrze podpierał kręgosłup i sprawiał, że zajmuje on zawsze właściwą pozycję, sprzyja prawidłowemu rozwojowi dziecka. Dzisiaj producenci tacy jak Sweetsen.pl oferują materace w wielu różnych rozmiarach. Jeśli materac 80×160 cm jest zbyt duży lub za mały względem aktualnie posiadanego łóżka i pozostałych mebli, istnieje możliwość zamówienia produktu na konkretny wymiar. Taki materac powstaje zawsze na zamówienie i jest gotowy w ciągu dwóch dni do wysyłki. Co najważniejsze, jeśli nie spełnia oczekiwań klienta, można go z powodzeniem zwrócić w ciągu trzydziestu dni i zamówić nowy o odpowiednich parametrach.

One thought on “Materac do łóżka dziecięcego

  1. Materace kokosowe są bardzo fajne dla dzieci ale trzeba pamiętać żeby zabezpieczyć je dodatkowo przed zalaniem i potem. W innym wypadku mogą rozwijać się w nim zarodniki i bakterie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles