Mięśnie Kegla – czym są i dlaczego powinnaś zacząć je ćwiczyć?

0

Ćwiczenia mięśni Kegla pomagają w zapobieganiu wielu chorobom i lepszym funkcjonowaniu układu moczowego i rozrodczego. Mięśnie dna miednicy podtrzymują macicę, jelito cienkie, pęcherz oraz odbyt.

Czym są mięśnie Kegla?

Mięśnie dna miednicy wspierają takie narządy jak macica, pęcherz moczowy, jelito cienki i odbyt. Rozciągają się jak trampolina od kości ogonowej do kości łonowej. Mięśnie te są zwykle jędrne i mocne. Podobnie jak trampolina, dno miednicy może poruszać się w dół i w górę. Warstwa mięśni dna miednicy posiada otwór na cewkę moczową, pochwę i odbyt. Prawidłowo funkcjonujące mięśnie Kegla owijają się mocno wokół tych otworów, utrzymując zamknięte kanały. Chociaż dno miednicy znajduje się poza zasięgiem naszego wzroku, może być świadomie kontrolowane, a zatem wytrenowane podobnie jak mięśnie ramion, nóg i brzucha.

Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie Kegla?

Mięśnie dna miednicy zapewniają wsparcie narządom, które na nich leżą. Zwieracze dają nam świadomą kontrolę nad pęcherzem i jelitem, dzięki czemu mamy wpływ na uwalnianie moczu, kału i gazów. Kiedy mięśnie dna miednicy są skurczone, narządy wewnętrzne unoszą się, a zwieracze zaciskają otwory pochwy, odbytu i cewki moczowej.

U kobiet świadome zaciskanie mięśni Kegla przyczynia się do odczuwania bodźców intymnych i podniecenia seksualnego – mówi Karina Małecka, ekspert sklepu erotycznego Secretive.pl.

Mięśnie dna miednicy zapewniają też wsparcie dla dziecka w czasie ciąży oraz ułatwiają poród. Współpracują też z mięśniami brzucha i pleców stabilizując i utrzymując prawidłową postawę kręgosłupa.

Najlepszym sposobem na wykonywanie ćwiczeń mięśni Kegla są kulki gejszy. Te niewielkie gadżety wkłada się do pochwy, która zaciska się, nie pozwalając kulkom na wydostanie się na zewnątrz. Trening mięśni Kegla wykonuje się więc samoczynnie. Warto zainteresować się nimi i sprawdzić szeroką ofertę kulek gejszy sklepu Secretive.pl pod adresem https://www.secretive.pl/akcesoria-erotyczne/kulki-gejszy/. Polecamy też wpis na blogu na temat tanich kulek gejszy: https://www.secretive.pl/blog/tanie-kulki-gejszy-porownanie-n124

Źródło obrazków: Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here