Mleka i kaszki ekologiczne – nie z supermarketów!

0

Kolorowe billboardy, reklamy w lifestyle’owych czasopismach oraz apetyczne spoty telewizyjne – z każdej strony jesteśmy bombardowani produktami dla naszych dzieci, jednak tylko niewielki procent z nich nie zawiera w sobie pierwiastków z tablicy Mendelejewa. Kogo słuchać, co kupować, a czego unikać?

Mleka i kaszki dla dzieci

Domowy obiad? Jasne. Jego smak i zapach praktycznie przez całe życie będzie obecny w pamięci naszej pociechy lub – w zależności od ich liczby – pociech. Jednak czas na eksperymentowanie z różnego rodzaju warzywami oraz ziołami jeszcze nie nastał, nasze dziecko przeżywa teraz etap płynnych substancji, popularnych papek, czy eko-kaszek. Wbrew pozorom, nawet w tak prostych daniach czają się różnego rodzaju E, a przecież nie chcemy faszerować swojego dzieciaka chemią od najmłodszych lat. Warto robić wszystko, żeby nasze dziecko spożywając np. mleko – piło to ekologiczne przeznaczone właśnie dla dzieci w jego wieku.

Czym różni się mleko ekologiczne dla dzieci od zwykłego?

Przede wszystkim ma więcej składników odżywczych oraz kwasów tłuszczowych niż to konwencjonalne, które kupujemy na co dzień. Wg raportu opublikowanego na łamach Soil Association , zależy to m.in. od metod karmienia zwierząt. Standardy w rolnictwie ekologicznym wymagają, aby podstawowym pokarmem dla krów były trawy lub kiszonki z traw – zgodnie z normami powinno to być minimum 60%. Warto także zauważyć, że krowy chowane metodami ekologicznymi częściej za swoje środowisko życia mają pastwiska aniżeli sztuczne, korporacyjne boksy. Ciekawostką jest, że w części krajów, np. w Holandii przebywają na polach praktycznie przez cały rok. Jak widać – otoczenie ma znaczenie.

Ekologiczne mleko Holle na problemy z karmieniem piersią

Śledząc różnorakie fora internetowe, możemy natknąć się na komentarze młodych matek, które ubolewają nad brakiem lub niewystarczającą ilością mleka do karmienia tradycyjnym sposobem. Jednak po przeanalizowaniu wszystkich plusów i minusów – często decydują się na mleko ekologiczne dla swoich dzieci – w tym wypadku często pada właśnie nazwa firmy Holle, a dla trochę starszych, ale wciąż maluchów – kaszek ekologicznych Alnatura. Oczywiście każda dziecko musi być traktowane indywidualnie, natomiast konsumencie chwalą sobie właśnie ekologiczność oraz antyalergiczność wspomnianych produktów.

Kaszka lekkim i wartościowym posiłkiem

Kaszki ekologiczne są wytwarzane z ryżu, który jest bardzo cennym źródłem potasu, magnezu, żelaza i cynku, co ma znaczący wpływ na odporność naszego malucha. Co więcej – to także witaminy z grupy B, a także witamina E. Do tego gwarantowana lekkostrawność, wspomniana w przypadku mleka antyalergiczność oraz brak glutenu. Nie zawiera też cukru, sztucznych barwników, konserwantów ani aromatów.

Warto dbać o prawidłową dietę od najmłodszych lat – czym skorupka za młodu nasiąknie, tym przecież na starość trąci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here