Mosty protetyczne – kiedy je zakładać?

Czy istnieje sprawdzony i przede wszystkim skuteczny sposób na uzupełnienie brakujących zębów? Czy jesteśmy w stanie zapewnić sobie estetyczny wygląd naszego uzębienia, kiedy posiadamy ubytki w zębach?

Jak się okazuje, jest to możliwe. Rozwiązaniem są tutaj przede wszystkim mosty protetyczne. To świetne rozwiązanie, szczególnie, jeśli nie chcemy inwestować w protezy wyjmowane. Musimy jednak być świadomi, że nie każdy może założyć sobie most protetyczny. Jakie są dokładne wskazania i przeciwwskazania, jeśli chodzi o takie rozwiązanie z zakresu protetyki? W poniższym artykule, spróbujemy znaleźć odpowiedź m.in. na to pytanie.

Mosty protetyczne – kiedy je zakładać?

Dlaczego warto założyć most protetyczny?

To, co jest najistotniejsze, jeśli chodzi o mosty protetyczne, to fakt, że pozwalają one odbudować zniszczone, ukruszone czy nawet połamane zęby. Most protetyczny składa się z dwóch elementów: przęsła i filaru. Wykorzystując to, co zostało z połamanych zębów pacjenta, pozwalają one odbudować ząb w całości. Ważne jest jednak to, że mosty protetyczne jesteśmy w stanie prawidłowo założyć tylko i wyłącznie wtedy, kiedy ubytek po zębie otoczony jest pozostałościami naszego naturalnego zęba. W przeciwnym wypadku, most nie będzie miał się na czym trzymać. To, co stanowi jednak przewagę nad ruchomymi protezami, jeśli mówimy o mostach protetycznych, to przede wszystkim fakt, że są one mocowane na stałe, a zatem dają pacjentowi większy komfort.

Rodzaje mostów protetycznych

Jeśli chodzi to, jakie rodzaje mostów protetycznych zakładane są w Savoydent, wyróżniamy ich trzy rodzaje. Pierwszy z nich, czyli mosty ceramiczne, wykonywane są na podbudowie, która jest ze złota lub stali nieszlachetnej. Drugim rodzajem mostów protetycznych są mosty pełnoceramiczne, zaś trzecim – mosty kompozytowe lub też – akrylowe. Te ostatnie stosowane są jako rozwiązanie tymczasowe. Zależnie od potrzeb, lekarz dobiera taką metodę, która będzie najbardziej odpowiednia do potrzeb pacjenta.

Czy po założeniu mostu protetycznego mogą występować powikłania?

Wiele osób zastanawia się, czy założenie mostu protetycznego jest dla nas bezpieczne. Otóż jak się okazuje, mosty mogą powodować powikłania. Jednym z najczęściej pojawiających się jest próchnica. W skrajnych przypadkach może dojść do utraty zębów, które służą za filar. Żadne z powyższych powikłań nie będzie miało jednak miejsca, jeśli po pierwsze – most protetyczny zostanie założony w sposób prawidłowy. Druga zasada, jeśli chodzi o zakładanie mostów protetycznych to taka, która mówi, że im krótszy on jest, tym mniejsze jest ryzyko występowania powikłań.

0 0
0 %
Happy
0 %
Sad
0 %
Excited
0 %
Angry
0 %
Surprise

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social profiles