Na plażę z dziećmi – jak chronić je przed słońcem?

0

Letnie słońce to przyjemna odmiana po wielu miesiącach trwającej jesieni i zimy. Gdy temperatura powietrza rośnie, a dni są słoneczne, łatwo nam zapomnieć o tym, że słońce jest nie tylko przyjemne, ale może być również szkodliwe. Dlatego podstawą do bezpiecznego korzystania z uroków lata jest dbanie o skórę. Tym bardziej, jeśli mówimy o skórze dziecka.

Kremy z filtrem słonecznym – absolutna podstawa latem

Promienie słoneczne potrafią poprawić nam nastrój nie mniej, niż tabliczka ulubionej czekolady. Rozświetlone, błękitne niebo to widok wyjątkowo przyjemny. Ponadto, słońce wspomaga tez produkcję witaminy D w organizmie człowieka, a ta z kolei wspomaga naszą odporność. Słowem – słońce jest nam po prostu potrzebne. Jednak nie oznacza to, że możemy z niego beztrosko korzystać bez ryzyka, że jego nadmiar nam zaszkodzi. Działanie promieni słonecznych ma też swoje gorsze strony i bez odpowiedniego zabezpieczenia ryzykujemy poważne konsekwencje.

Po pierwsze – słońce emituje promieniowanie UV, które negatywnie wpływa na naszą skórę. Jeśli nie zabezpieczymy jej odpowiednimi filtrami, ryzykujemy oparzeniami, nierównomiernym kolorytem, szybszym starzeniem się skóry, jej wysuszeniem, a w dłuższej perspektywie nawet groźnymi chorobami skóry.

Żeby uniknąć konsekwencji nadmiaru słońca, należy bezwzględnie pamiętać o stosowaniu odpowiednich filtrów słonecznych.

Słońce bezpieczne dla dzieci

Dorośli powinni stosować kremy z filtrem słonecznym zawsze, gdy eksponują skórę i gdy ma ona bezpośredni kontakt z promieniami słonecznymi. Choć perspektywa hebanowej opalenizny jest wyjątkowo kusząca, należy pamiętać, że nadmierne nasłonecznianie jej grozi poważnymi konsekwencjami – nie tylko nieestetycznym i nierównomiernym kolorem, ale także oparzeniami słonecznymi czy chorobami skóry.

Skóra dziecka jest znacznie bardziej wrażliwa od skóry dorosłych. Oznacza to, że wymaga jeszcze mocniejszej ochrony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Zwłaszcza, że dzieci uwielbiają być w ruchu. Nie jest łatwo zatrzymać je w cieniu, gdy wokół kusi perspektywa pluskania się w wodzie czy gry w piłkę w pełnym słońcu. Aby skóra naszych dzieci była odpowiednio zabezpieczona, powinniśmy nasmarować ją odpowiednio dobranym kremem. Krem na słońce dla dzieci powinien posiadać silny filtr o mocy 50 SPF. Aby jego skuteczność była pełna, powinien być także wodoodporny i piaskoodporny, aby uniknąć ryzyka, że zniknie w trakcie beztroskiej zabawy. Ważne jest też, aby kosmetyk był hipoalergiczny i łagodny dla delikatnej skóry dziecka.

W sklepie https://kontigo.com.pl bez problemu znajdziesz szereg kosmetyków do opalania odpowiednich dla dzieci. Będą tam także kosmetyki po opalaniu, których nie zaszkodzi użyć zwłaszcza wtedy, gdy spędziliście na słońcu dużo czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here