Najgorsze diety – nie stosuj ich, jeśli naprawdę chcesz zdrowo schudnąć

0

Co jakiś czas w mediach pojawiają się doniesienia o kolejnej, rewelacyjnej diecie, która umożliwia błyskawiczne pozbycie się zbędnych kilogramów. Niestety, nierzadko okazuje się, że dana dieta pozwala przede wszystkim na… “pozbycie się zdrowia”. Przedstawiamy kilka popularnych diet, których absolutnie nie powinieneś stosować!

Dieta białkowa Dukana

Swego czasu głośno było o metamorfozach osób, które dzięki jedzeniu wyłącznie białka, znacząco schudły. Niestety, dopiero później w mediach zaczęły pojawiać się informacje o tym, że takie odchudzanie wiąże się z wieloma problemami zdrowotnymi. Żywienie się wyłącznie białkiem może doprowadzić do zakwaszenia organizmu, problemów z nerkami, układem nerwowym, a także fatalnego samopoczucia. Twórca diety, Pierre Dukan, otrzymał zresztą zakaz wykonywania zawodu – przyczyną było przepisywanie pacjentom szkodliwych tabletek “Meditor”.

Dieta bezglutenowa

Prawdziwy “hit” ostatnich lat. Niektórzy fani “zdrowego” odżywiania wciąż są zdania, że jeśli wyeliminują ze swojej diety gluten, to uda im się schudnąć. Nic bardziej mylnego – dieta bezglutenowa nie jest dietą odchudzającą i nie pomaga w chudnięciu. Co gorsza, osoby, które są na tej diecie, mogą “dorobić się”… prawdziwej nietolerancji glutenu – organizm zwyczajnie “zapomina”, jak trawi się to białko. Na diecie bezglutenowej powinny być jedynie te osoby, które mają do tego wskazania lekarskie.

Dieta kopenhaska

Dieta bardzo restrykcyjna i monotonna, podczas której każdego dnia dostarczamy organizmowi między 500 a 900 kalorii. Czas trwania całej diety wynosi trzynaście dni.  Na każdy dzień mamy przygotowany jadłospis, który rzekomo ma przyspieszać spalanie tłuszczu. W rzeczywistości jednak utrata kilogramów podczas stosowania diety kopenhaskiej wiąże się w odwodnieniem, a nie spalaniem tkanki tłuszczowej. W dodatku stosowanie diety dość szybko “owocuje” problemami z koncentracją oraz bólami głowy – nasze ciało nie otrzymuje przecież substancji, których potrzebuje do normalnego funkcjonowania. Jadłospis tej diety nie zawiera też cennych produktów zbożowych, właściwej ilości posiłków i odpowiednich przerw pomiędzy nimi. Jeśli chcesz wiedzieć, jak zdrowo stracić na wadze, koniecznie przeczytaj artykuł: https://naturhouse-polska.pl/skuteczna-i-zdrowa-dieta-co-jesc-zeby-stracic-10-kg-w-3-miesiace/

Dieta cytrynowa

Jedna z najgorszych i najbardziej rujnujących zdrowie diet odchudzających. Jej autorem jest Stanley Burroughs – specjalista od medycyny naturalnej z USA. Podczas stosowania “kuracji”, osoby odchudzające się miały nic nie jeść, a jedynie… pić dwa i pół litra lemoniady dziennie. Takie “oczyszczanie organizmu” ma trwać dwanaście dni. Oczywiście, po tym czasie możliwy jest spadek wagi (nawet dość spory), ale wiąże się to z wycieńczeniem organizmu, który nie otrzymuje białek ani tłuszczów. Dodatkowo, po takiej “diecie” szybko pojawia się efekt jo-jo.

Jeżeli chcesz zdrowo schudnąć lub pozbyć się cellulitu, nie wierz w diety-cud. Zamiast tego, udaj się do specjalisty, który dobierze dla Ciebie najlepszy plan żywieniowy, a także pomoże określić przyczyny dotychczasowych problemów z wagą. Specjaliści z Centrów Dietetycznych Naturhouse czekają na to, by móc Ci pomóc! Sprawdź efekty tej kuracji na stronie: https://naturhouse-polska.pl/efekty-kuracji/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here