Najlepsze buty na upały

0

Kiedy za oknem leje się żar, bez wygodnego stroju ani rusz. Buty podczas upałów odgrywają szczególną rolę, dlatego na lato przyda się kilka par wysokiej jakości obuwia. Buty na lato powinny przede wszystkim dopasowywać się do kształtu stopy, nie ocierać skóry oraz zapewniać jej dostęp świeżego powietrza. Na co zwrócić uwagę, wybierając buty na upały?

Slippers Beach Water Summer Sea

Buty na wakacje

Lato kojarzy się głównie z wakacyjnym wypoczynkiem. A zatem poszukiwane na ten czas obuwie ma raczej nieformalny charakter. Wygodne klapki, japonki i sandały to swoisty must have osób wybierających się nad morze. Natomiast zwolennikom letnich górskich wspinaczek przydadzą się bardziej zabudowane modele.

Tak czy inaczej, zawsze warto wybierać buty damskie i męskie w najbardziej profesjonalnym wydaniu. Chodzi o to, aby nie powodowały otarć i odparzenia skóry. A o nie w upalne dni nietrudno. Na skutek wysokich temperatur stopy wielu osób puchną, przez co zwiększa się ryzyko bolesnego uszkodzenia skóry. Wykonane z wysokiej jakości materiałów buty pomogą uniknąć takiego scenariusza.

Modele wybierane z myślą o wakacyjnym odpoczynku powinny być też maksymalnie wygodne. Najlepszym rozwiązaniem jest lekkie obuwie wykonane z delikatnych materiałów. Może być to skóra naturalna, ale również ta ekologiczna. Wskazane jest sięganie po buty bez obcasa, choć przyda się optymalnie wyprofilowana podeszwa. Dobry sklep z butami oferuje przeróżne modele, w których niestraszne będzie nawet wielogodzinne zwiedzanie.

Obuwie do pracy

Nieliczni szczęśliwcy mogą całe lato spędzić na urlopie. Zdecydowana większość dorosłych obywateli przez większą część tej pory roku musi pracować. Niewiele rzeczy tak utrudnia wykonywanie obowiązków służbowych jak niewygodne obuwie. Bez względu na to, czy pracuje się w biurze, czy może wykonywanie obowiązków wymaga wielogodzinnego bycia na nogach, dobre buty każdemu ułatwią przetrwanie upalnych dni w pracy.

Panom polecane są chociażby skórzane mokasyny, a jeżeli służbowy dress code na to pozwala także męskie espadryle. Noszone latem modele obuwia męskiego powinny delikatnie oplatać skórę stóp, nie powodując jej ucisku. Dawniej wielu panów musiało męczyć się w sztywnych, ciężkich butach. Kiedy temperatura waha się na poziomie 30°C mogą one powodować prawdziwy ból. A brak dostępu świeżego powietrza potęguje obrzęk stóp oraz wydzielanie nieprzyjemnego zapachu z butów.

Paniom poleca się natomiast wykonane z naturalnej skóry baleriny oraz sandały. Ciekawym pomysłem na buty damskie są też eleganckie klapki. Pozornie takie obuwie nosi się podczas nieformalnych spotkań. Jednak te uzupełnione ozdobną sprzączką nadają się też do pracy. Szczególnie dotyczy to modeli wykonanych z wysokiej jakości materiałów. Alternatywą pozostają też sandały na obcasie.

Poszukując kompromisu

– Najlepsze obuwie na upały jest przede wszystkim wygodne. Zwłaszcza panie powinny unikać wysokich szpilek, a zamiast tego sięgać po niższe buty damskie – informuje ekspertka sklepu z butami Primastrada.pl. – To zdecydowanie bardziej komfortowe rozwiązanie. Jeżeli jednak ktoś preferuje buty na pewnym podwyższeniu, to rozsądnym kompromisem pozostają koturny. W żadnym razie nie należy natomiast rezygnować z jakości. Tylko dobre materiały zapewniają ochronę stóp przed przegrzaniem i bolesnymi odciskami – kończy ekspert.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here