Najlepsze legowisko dla psa

Przygotowanie odpowiedniego legowiska dla psa to jedno z ważniejszych zadań, przed jakimi musimy stanąć. Zwierze potrzebuje swojego miejsca, szczególnie wtedy gdy zależy nam na tym, by jednak nie sypiał na kanapie czy na łóżku w sypialni. Bardzo często legowisko pozwala się również wyciszy i odciąć od zbyt wielu bodźców. Niezmiennie zwierzęta mają przecież swoje potrzeby, a zadaniem opiekunów jest na nie odpowiedzieć. Oczywiście w sklepach znaleźć można szereg różnych propozycji dla mniejszych i większych czworonogów. Jedną z nich są materace dla psów, która bardzo często są doskonałą opcją.

Kiedy sprawdzają się materace dla psów?

Materace dla psów to bardzo interesująca alternatywa legowiska. Klasyczne modele takie jak poduchy, pontony czy kanapy też oczywiście mają swoich zwolenników, bo wszystko przecież zależy od preferencji właścicieli oraz samego czworonoga. Materace dla psów będą zdecydowanie twardsze niż inne legowiska, co bywa ważną zaletą. Poza tym są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć.

Najczęściej materace dla psów, takie jak np. https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-dla-psow_Legowiska-dla-psa_Materace-dla-psow-32908.html wykonane są z pianki tapicerskiej o grubości 3cm, 5cm lub 10cm. Przy wyborze konkretnych parametrów warto wziąć pod uwagę przede wszystkim wielkość oraz wiek czworonoga, ponieważ niezwykle istotny jest komfort pupila. Od spodu materace dla psów są zabezpieczone specjalnym materiałem, który zabezpiecza przed ślizganiem się i przemoczeniem. Dzięki temu świetnie sprawdzi się w domu – na każdym rodzaju podłóg, na tarasie czy w ogrodzie. Górną powierzchnią jest materiał odporny na uszkodzenia. Przede wszystkim materace dla psów występują w szeregu rozmiarów i trzeba dobrać ich wielkość do konkretnego zwierzaka, bo legowisko nie może być ani za małe, ani za duże.

Odpoczynek w najlepszych warunkach

Odpowiednio dopasowane materace dla psów są doskonałym rozwiązaniem dla zwierząt o każdej wielkości. Warto wybrać model, który ma zdejmowany pokrowiec, który da się wyprać. Oczywiście ważne jest również wnętrze. Najlepiej, gdy jest to oryginalna pianka memory z odpowiednimi atestami, która dostosowuje się do ciężaru i kształtu psa. Nie będzie się ona również odkształcać nawet przy intensywnej eksploatacji oraz nie nagrzewa się i nie ma zapachu. Możliwe są również inne gąbki jako wypełniacze, ale warto dokładnie sprawdzić ich jakość, bo liczy się przede wszystkim komfort. Pokrowiec często jest pokryty powłoką antybakteryjną, jest odporny na drapanie, a także nie wczepia się w niego sierść.

Zanim zaczniesz przeglądać materace dla psów, będziesz myśleć o kształcie, wykończeniu i kolorystyce, dokładnie zmierz czworonoga i oceń jego potrzeby. To przede wszystkim jego miejsce do odpoczynku i spania. Zmierz psa od głowy do podstawy (a nie końca) ogona. Wielkość materaca powinna umożliwić swobodę ruchu, więc do otrzymanego wyniku dodaj co najmniej 20 cm, a najlepiej nieco więcej. Nieco problemu może sprawiać zakup legowiska dla szczeniaka, bo z założenia pies będzie jeszcze rósł. Z drugiej strony zbyt duża przestrzeń może sprawić, że pupil nie będzie czuć się bezpiecznie. A materace dla psów mają być oazą spokoju.

Najpopularniejsze telefony w 2021


Previous post Bajki dla niemowląt – dlaczego warto je czytać swoim pociechom?
Next post Jaka deska snowboardowa dla osoby początkującej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social profiles