Najlepsze pomysły na prezent ślubny zamiast kwiatów?

0

Dzieląc się szczęściem, tak naprawdę mnoży się je dwa razy. To jedyna „rzecz”, którą można mnożyć poprzez dzielenie się. Dlatego tak ważne jest, by pomagać tym, którzy tego potrzebują. Jednym z takowych celów zajmuje się Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, które dziś może się pochwalić pomocą dla najmłodszych w 135 krajach świata, a w Polsce działalnością od 1984 roku.

Każde dziecko zasługuje na to, by dorastać w atmosferze miłości, szacunku, wsparcia. By mieć dostęp do edukacji, możliwość pielęgnowania swoich pasji, a przede wszystkim zaspokajania podstawowych potrzeb. Niestety liczba osieroconych, opuszczonych bądź zagrożonych utratą rodziców dzieci, rośnie. Celem ów organizacji jest podejmowanie różnych form pomocy, by w zależności od potrzeb oferować to, co na daną chwilę jest niezbędne.

kwiaty

Stowarzyszenie działa na różnych płaszczyznach. Oferując pomoc materialną, obejmującą edukację, tworzenie miejsc z poczuciem posiadania własnej, prawdziwej i kochającej rodziny. Pomagając także tym rodzinom, które z różnych względów nie radzą sobie z problemami dnia codziennego lub też brak im możliwości zaspokojenia podstawowych potrzeb swoich dzieci, stąd dzieci, ale i całe rodziny mogą korzystać z następujących programów:

  • SOS Wioski Dziecięce,
  • Programy dla Młodzieży,
  • Rodzinne Domy Czasowego Pobytu,
  • Program Umacniania Rodziny.

Zamiast kwiatów na ślub?

Organizacja opiera swoje działania na własnych możliwościach, samodzielnie pozyskanych środkach, pomocy wolontariuszy oraz datkach i darowiznach od ludzi dobrej woli. Wpłata na wskazane konto nie jest jednak jedyną formą pomocy. Dzieci potrzebują nie tylko pomocy finansowej, ale i odzieży czy też zabawek. Wsparcie w najpiękniejszych chwilach swojego życia, bo podczas uroczystości ślubnych mogą okazać nowożeńcy. Wystarczy zamiast standardowych prezentów od gości czy też kwiatów poprosić o datki bądź podarki dla dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych.

To doskonały sposób na pomoc, inspiracja, by nową drogę wspólnego życia zacząć od tak pięknego gestu. Mając w pamięci już nie tylko te ważne w życiu młodych chwile, ale i fakt, że jednocześnie udało się komuś pomóc, a liczy się już sam gest. Szczegółowe informacje, jak pomagać, jak zbierać datki i podarki na dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych znaleźć można pod adresem witryny internetowej https://wioskisos.org/pomoz-dzieciom/nowozency-dla-dzieci/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here