Najlepsze prezenty dla najmłodszych

Zastanawiasz się, czym obdarować najmłodszych członków rodziny z okazji urodzin, dnia dziecka czy też gwiazdki? Sprawdź nasze propozycje i daj się zainspirować!

Najlepsze prezenty dla najmłodszych

Zabawki interaktywne

Zabawki interaktywne to doskonały prezent nie tylko dla niemowląt. Roboty, multizadaniowe pluszaki i stoliki edukacyjne dbają o to, by pociechy w każdym wieku mogły czerpać ogromną ogromną zabawę z nauki i rozwijania się. Szczególnie godne polecenia się elementy wymagające wcześniejszego samodzielnego zbudowania ich oraz zabawki uczące języków.

Klocki

Klocki umożliwiają najmłodszym rozwijanie wyobraźni oraz zdolności manualnych poprzez tworzenie budynków i różnorodnych konstrukcji. Dopasowywanie do siebie poszczególnych elementów, dochodzenie do tego, co gdzie powinno i może się znajdować potrafi zająć nawet na kilka godzin. Dodatkowo jest to doskonała zabawa także dla rodziców, co sprzyja zacieśnianiu więzi. Wybierając klocki dla małego członka rodziny pamiętajmy, by wybrać model dostosowany do jego wieku. Ciekawym pomysłem jest także dobranie dodatkowych klocków do posiadanego już przez brzdąca zestawu.

Gry planszowe

Gry planszowe to prezent nie tylko dla dziecka, ale także całej rodziny. Pojedyncza pozycja zapewnia nawet do kilku godzin pełnej zabawy rozgrywki, która uczy, rozwija umiejętności sensoryczne i pomaga zacieśnić więzi między najbliższymi osobami. Do wyboru masz bardziej skomplikowane planszówki, wymagające zapoznania się z instrukcją i logicznego myślenia oraz tak zwane imprezówki, które zajmują niewiele czasu, przy czym zapewniają mnóstwo śmiechu i radości.

Gry komputerowe

Skoro już o grach mowa, to nie można zapomnieć o wciągających grach komputerowych. Jeśli kupujesz prezent dla dziecka znajomych lub swojego rodzeństwa, upewnij się, czy jego rodzice akceptują tego rodzaju upominki dla swoich pociech. Nie wszyscy bowiem uznają gry komputerowe za odpowiednią formę rozrywki dla najmłodszych. Jednak także tutaj znajdą się pozycje, które sprzyjają nie tylko zabawie, ale także uczą nowych umiejętności i edukują. Warto rozważyć również pozycje, które wymagają zaangażowania rodziców – wspólne spędzanie czasu przed komputerem także sprzyja zacieśnianiu rodzinnych więzi.

Książki

Książki to uniwersalny pomysł na prezent, który w większości przypadków okazuje się być strzałem w dziesiątkę. Wybierając literaturę dla dziecka zasięgnijmy jednak wcześniej języka u jego rodziców. Dowiedzmy się, czy obdarowywana przez nas młodzież faktycznie lubi czytać i jeśli tak, to jakie gatunki. Pamiętajmy też, że nie zawsze warto sięgać po najpopularniejsze bestsellery. Czasami mniej znane pozycje mogą okazać się ciekawsze i niosące bardziej wartościowe przesłanie.

Pluszowa zabawka

Pluszowa zabawka sprawdzi się na prezent dla dzieci, z którymi nie jesteśmy bardzo blisko. Jeśli nie znamy zainteresowań malucha możemy być pewni, że pluszak zawsze mu się spodoba. Miękka w dotyku i wykonana z bezpiecznych dla zdrowia materiałów przytulanka może stać się jego najlepszym przyjacielem i ulubioną zabawką na długie lata.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

One thought on “Najlepsze prezenty dla najmłodszych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social profiles