Najważniejsza jest profilaktyka – zdrowy uśmiech

Wielu specjalistów tłumaczy ten fakt dwojako. Z jednej strony zlikwidowano opiekę stomatologiczną w szkołach i w związku z tym wielu młodych ludzi wkracza w swoje dorosłe życie już z poważnymi ubytkami w uzębieniu, a drugiej strony liczba zabiegów stomatologicznych, które są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia jest bardzo skromna.

Do tego z pewnością można dołączyć trzeci powód, który także jest często podnoszony, a mianowicie uważa się, że w Polsce nie wykształciła się dostatecznie profilaktyka, co oznacza, że do dentysty Polacy udają się wówczas, gdy ich coś autentycznie zaboli i lekceważą konieczne od czasu do czasu przeglądy.

Tymczasem truizmem jest stwierdzenie, że nowe zęby każdy z nas otrzymuje tylko raz, gdy wypadną mu zęby mleczne. Potem, niestety, już nigdy więcej. I z tego, między innymi, powodu tak ważne są okresowe przeglądy u dentysty, które na dodatek mieszczą się w pakiecie NFZ.

Nikt też nie powinien się zasłaniać brakiem dostępu do placówek stomatologicznych, których nasz kraj naprawdę posiada pod dostatkiem. Aby się tym przekonać i przy okazji znaleźć najbliższą tego typu placówkę wystarczy internetowa wyszukiwarka.

Mieszkaniec Krakowa może do niej wpisać składającą się z dwóch słów frazę, czyli – dentysta Kraków i już ma na ekranie pełny wykaz. Cała zaś rzecz polega na tym, aby z tego wykazu skorzystać i odwiedzić najbliższy gabinet.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Czas na opony letnie - Oto 6 super ofert:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles