My zawsze mamy gorzej! W naszej głowie rodzi się myśl, że szczęście zależne jest od innych ludzi, którzy je wspierają lub sabotują, oraz od sprzyjających okoliczności. O tych, którym się powodzi, mówimy, że są „w czepku urodzeni”. Tymi myślami i porównaniami unieszczęśliwiamy sami siebie, ponieważ skupiamy się na tym, czego NIE POSIADAMY.

Szczęście czyli co?

Prawda jest taka, że szczęście nie jest czymś, co jest nam dane. Nie ma jednej recepty na szczęście. Jedni marzą o bogactwie, inni o lepszym partnerze. Osoby, które wygrywają ogromne pieniądze, bardzo często tak źle nimi zarządzają, że w kilka lat zamieniają się w bankrutów i nieszczęśników. Zdarza się także, że dopiero gdy rezygnujemy ze związku z kimś, dostrzegamy zalety tej osoby i jej prawdziwą wartość.

Anna Zalewska – Wszyscy chcemy być szczęśliwi, często do końca nie znając znaczenia tego słowa wytrychu, za którym może się kryć tak wiele. Przyznam, że z dystansem podchodzę do takich publikacji, gdyż ciągle sama poszukuję swojej definicji szczęścia i często, czytając takie poradniki, mam wrażenie, że ktoś mnie, delikatnie mówiąc, nabiera. Z tą książką jest inaczej. Zapewne wynika to z faktu, że autorka jest coachem.

Nie stara się czytelnikowi „wcisnąć” gotowych recept i nie przypisuje sobie monopolu na wiedzę, jak to upragnione szczęście osiągnąć. Wręcz odwrotnie. Próbuje udowodnić, że osiągnięcie szczęścia, czymkolwiek by ono nie było, to owoc systematycznej i ciężkiej pracy nad swoją osobowością. Stojąc z boku, cichym i wyważonym głosem podpowiada nam, na co zwrócić uwagę w swoim życiu oraz jak pokierować naszym myśleniem, codziennym „byciem”, by żyło się nam pełniej, lżej i w zgodzie z samym sobą. – Anna Zalewska, historyk sztuki, kurator wystaw
Dobra wiadomość jest taka, że szczęście jest czymś, czego można się NAUCZYĆ

Od: Ewa Nowińska, coacha, autorki książki „Nauka szczęścia”:
Do: Dla tych, którzy CHCĄ być szczęśliwi

„Droga do szczęścia nie jest łatwa i krótka. Wręcz przeciwnie. Jednak szczęście, z czego ludzie nie zdają sobie sprawy, jak każdą inną umiejętność można rozwijać, ćwiczyć, po prostu szczęścia można się nauczyć.  (…)

W tej książce nie chcę nikogo do niczego przekonać, mówić, że to jedyna i słuszna droga. Jestem coachem, a podstawowa zasada coachingu mówi, że każdy człowiek zna najlepsze dla siebie rozwiązania, czasem tylko nie potrafi ich dostrzec i potrzebuje, by ktoś pomógł mu w tej drodze. Dlatego dobry coach nigdy nie będzie udzielał rad, będzie jedynie towarzyszem w drodze, będzie dodawał otuchy i wspierał, dostarczając odpowiednich narzędzi.

Czasem jednak nie znamy odpowiednich mechanizmów, nie mamy wyrobionych nawyków szczęścia, nie znamy wielu metod, które mogłyby nam pomóc w drodze do naszego celu. To, jacy jesteśmy dzisiaj, jest sumą wielu czynników: rodziny, środowiska, kultury. Podróżując i żyjąc w innej kulturze, jeszcze bardziej doświadczamy ogromnego wpływu naszego środowiska na to, jacy jesteśmy, jak traktujemy siebie samych i naszych bliskich. Z tego właśnie względu zdecydowałam się na tę publikację – by dostarczyć metod ułatwiających nam naszą drogę ku szczęściu, ku lepszej wersji nas samych.

Możesz potraktować ją jako osobisty coaching, dzięki któremu zmienisz spojrzenie na wiele spraw i odkryjesz czym jest dla Ciebie prawdziwe szczęście.

W tej publikacji wykorzystuję teorie psychologów, badaczy szczęścia, a także terapeutów z wieloletnim doświadczeniem. Zaprezentuję metody, które zostały sprawdzone, a także metody specjalistów w dziedzinie rozwoju kompetencji interpersonalnych”.

Ewa Nowińska jest absolwentką psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, ze specjalizacją z psychologii Ewa Nowińska organizacji  i zarządzania. Od kilku lat mieszka w Barcelonie, gdzie zdobyła umiejętności jako profesjonalny coach, a także jako praktyk programowania neurolingwistycznego (NLP). Ma doświadczenie w pracy z zakresu zasobów ludzkich; jako wolontariuszka, pracując z dziećmi, a także przygotowując projekt psychologiczno-edukacyjny dla Ekwadoru. Obecnie prowadzi sesje coachingowe i warsztaty, pisze blogi, a ostatnio zajmuje się tematyką mediacji międzykulturowych.

Dla kogo jest ta książka?

  • dla tych, którzy nie wiedzą, od czego w ogóle zacząć bycie szczęśliwym;
  • dla tych, którzy chcą skutecznie pozbyć się złych myśli na swój temat;
  • dla tych, którzy chcą poczuć się lepiej we własnej skórze;
  • dla wszystkich tych, którzy chcieliby poszukać sprawdzonych metod osiągania szczęścia.

Czy to możliwe, aby stać się szczęśliwym?
Czy istnieją naukowe metody, które w tym pomagają?

Będąc świadomą ilości istniejących publikacji na temat szczęścia, autorka sięgnęła do prac psychologów badających to zagadnienie. Dzięki „Nauce szczęścia” będziesz mógł poznać sprawdzone i naukowo potwierdzone metody na to, jak być bardziej szczęśliwym, a także zapoznasz się z technikami wykorzystywanymi w coachingu europejskim.

Katarzyna Starczewska, filolog klasyczny Podstawową tezą, do której próbuje nas przekonać Ewa Nowińska w swojej książce „Nauka szczęścia”, jest przekonanie, że zadowolenie z życia nie jest w pełni zależne od czynników zewnętrznych i że radości życia (i cieszenia się życiem) można się nauczyć. To credo brzmi co najmniej znajomo, tak więc nowatorstwo tej książki nie leży bynajmniej w odkrywaniu na nowo starych prawd. To, co czyni pracę Ewy Nowińskiej wyjątkową, to fakt, że traktując w holistyczny sposób człowieka, dostarcza czytelnikowi jak najpełniejszy zbiór zaleceń co do poszukiwania własnego szczęścia.

Osoba, która sięgnie po tę publikację, odnajdzie w niej zbiór ćwiczeń praktycznych i wskazówek, które odnoszą się nie tylko do strefy intelektualnej (jak zaplanować własne szczęście), emocjonalnej (jak planować i wpływać na własne emocje), ale i duchowej (ćwiczenia z zakresu medytacji) oraz fizycznej (zalecenia dotyczące uprawiania sportu). Dla tych, którzy będą zainteresowani pogłębieniem swojej wiedzy z zakresu jednej lub kilku wyżej wymienionych sfer, autorka przygotowała bogatą bibliografię, która obfituje nie tylko w pozycje w języku polskim, ale również angielskim, hiszpańskim, a nawet katalońskim.

Jednym słowem, z pewnością znajdą się osoby, które odnajdą własną drogę do szczęścia bez potrzeby sięgnięcia po tę książkę; niemniej jednak, dla tych, którzy po nią sięgną, droga ta będzie mniej kręta. Gorąco polecam!
– Katarzyna Starczewska, filolog klasyczny
Coaching w książce

jak się zmienić Nie każdego stać na to, by rozwijać swoje umiejętności, poznawać samego siebie na warsztatach bądź dzięki coachingow. Ewa Nowińska pragnie dzięki swojej publikacji ułatwić samorozwój i samoświadomość czytelników. Uważa, że wiedza jest drogą do wolności i dlatego chciałaby podzielić się tym, czego nauczyła się w ciągu ostatnich lat: podczas studiów, podróży, dzięki nauce coachingu, Reiki, NLP. Praca z klientami daje jej ogromną satysfakcję, zwłaszcza wtedy, gdy uświadamiają sobie oni, że są wolni i odpowiedzialni za swoje decyzje i reakcje.

Jedną z  podstawowych wartości autorki jest pomoc, dlatego dzieląc się swoimi doświadczeniami, chciałaby ona pomóc innym odnaleźć swoją drogę do szczęścia, także dzięki tym sprawdzonym metodom. Zgadza się z założeniami coachingu i NLP, że każdy jest ekspertem w dziedzinie swojego życia, czasem tylko potrzebuje odpowiedniego bodźca, by móc znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie i właśnie tym dla Ciebie będzie książka  „Nauka szczęścia” – zachętą i wsparciem w drodze ku szczęściu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *