Niezbędne akcesoria do wózków i fotelików

Po zakupie wózka dziecięcego i fotelika samochodowego, warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, które poprawiają komfort podczas podróżowania oraz poszerzają i wspomagają funkcje wózków i fotelików. Jakie elementy wyposażenia są niezbędne na start?

Niezbędne akcesoria do wózków i fotelików

Torba do wózka lub organizer

Zdecydowanie jednym z najważniejszym akcesoriów, poprawiających komfort podczas codziennych spacerów i różnego rodzaju podróży, jest torba do wózka lub organizer. Służy nie tylko do przechowywania potrzebnych rzeczy, ale przede wszystkim ułatwia organizację i stanowi małe centrum dowodzenia. Oferowane torby i organizery, dostępne w ofertach sklepów internetowych i stacjonarnych, są niezwykle funkcjonalne. Praktyczny podział na kieszenie i przegrody umożliwia utrzymanie porządku i szybkie znalezienie ukochanej zabawki, chusteczek lub przekąski.

Oprócz tego, torby i organizery są wyposażone w wyjmowane, termoizolacyjne pokrowce na butelkę, matę do przewijania oraz kieszeń (w niektórych modelach jest to pokrowiec) na mokre lub brudne rzeczy. Większość posiada specjalne klipsy, umożliwiające przypięcie czy zamontowanie torby do stelaża wózka. Dzięki ciekawym projektom i pięknemu designowi, gdy dziecko podrośnie, zakupione akcesorium może zostać wykorzystane jako zwykła, damska torebka lub praktyczny plecak, który przyda się podczas pierwszych wspólnych wycieczek albo dłuższych podróży samochodem bądź pociągiem.

Śpiworek do fotelika

Kolejnym akcesorium zwiększającym komfort podczas podróżowania oraz zapewniającym bezpieczeństwo, jest śpiworek do fotelika, który jest niezwykle przydatny podczas chłodnych miesięcy i polecany dla niemowląt. Ocieplana kurteczka uniemożliwia dokładne przyleganie pasów bezpieczeństwa do ciała i ogranicza ich rolę, dlatego też aby wyeliminować zagrożenia podczas jazdy samochodem, przed zapięciem malucha w foteliku, należy zdjąć wierzchnie ubranka. W tej sytuacji niezbędny jest śpiworek do fotelika, który zapewnia ciepło i chroni naszą pociechę przed zimnem.

Śpiworki wykonane z przytulnego i przyjaznego dla skóry dziecka materiału, oferuje sklep z wózkami i fotelikami. Modele wyposażone w błyskawiczny zamek i całkowicie zdejmowaną górę są bardzo praktyczne. Można najpierw zamontować do fotelika dolną część, a następnie po umieszczeniu dziecka w foteliku i przypięciu pasami, zapiąć część górną, czyli okrycie śpiworka. Jeśli temperatura w samochodzie zaczyna się zwiększać, odkrywamy przykrycie. Jest to spore ułatwienie, szczególnie w przypadku częstych podróży w okresie jesienno-zimowym. Przed zakupem śpiworka, należy sprawdzić, czy jest on kompatybilny z posiadanym fotelikiem.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social profiles