Noworodek w czasie zimy

0

Pojawienie się pierwszego dziecka w rodzinie oznacza wiele nauki przed nowymi rodzicami. Nie tylko w kwestii opieki i żywienia malucha, ale przede wszystkim w zakresie jego odpowiedniego ubierania. Z pozoru prosta czynność staję się zagadką powodującą niemałą ilość nerwów i stresu. Szczególnie zimą, gdy temperatura powietrza znacznie spada poniżej zera.

Zima w domu

Małe dziecko, szczególnie w pierwszych tygodniach życia, jest bardzo narażone zarówno na wychłodzenie, jak i przegrzanie. Z tego powodu konieczne jest odpowiednie ubieranie go na każde warunki, nie tylko podczas spacerów, ale i gdy przebywa w domu.
Podstawową zasadą tego jak ubierać niemowlaka jest pamiętanie, że jest on znacznie mniej aktywny niż starsze dzieci. Większość swojego obecnego życia przesypia. Powoduje to, że wymaga on większej ilości warstw, aby nie wytracał ciepła podczas snu. Żeby móc to zrealizować, oprócz codziennego stroju składającego się z body i kaftanika, należy opatulić niemowlaka na noc śpiworkiem. Na rynku bez trudu znaleźć można specjalne śpiworki dziecięce, które zapina się na ramionka. Minusem tego rozwiązania jest nieco ograniczone pole ruchu malca, jednak zwykle tak małe dzieci jeszcze niewiele się ruszają wiec nie powinno mu to bardzo doskwierać, a rodzicom da pewność, że w nocy przykrycie się z niemowlaka zwyczajnie nie zsunie, co jest szczególnie niebezpieczne podczas chłodnych nocy.

O czym warto pamiętać?

Oprócz tych zasad ubioru należy koniecznie pamiętać o jeszcze dwóch sprawach. Przede wszystkim o częstym wymienianiu malcowi ubranka. Ściekająca ślina, czy resztki pokarmu są doskonałą pożywką dla bakterii.

Po drugie, należy pamiętać, aby ubranka dla niemowląt były wykonane w jak największym zakresie jedynie z bawełny. Bawełna doskonale bilansuje przepływ powietrza i przewiewność z utrzymywaniem ciepła. Jest to materiał, który jest nie tylko wygodny w noszeniu, ale również bezpieczny. Przede wszystkim nie wywołuje reakcji alergicznych, które w pierwszych tygodniach życia są niezwykłe niebezpieczne.

Zobacz ofertę ciekawych i wygodnych ubranek dla niemowlaków: Kochanyurwis.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here