Nowy członek rodziny i… szał zakupów – jak zachować rozsądek?

Przyjście na świat dziecka łączy się z radością, ale także niepewnością (zwłaszcza jeśli para debiutuje w roli rodziców) między innymi w temacie, co trzeba kupić, by być przygotowanym na większość sytuacji.

Co kupić dla noworodka? Jakie rzeczy przydadzą się w pierwszych miesiącach życiach? Jaki wózek dla dziecka wybrać? – te i wiele innych pytań kłębią się w głowach rodziców. Na pierwszy rzut oka przecież wszystko, co jest oferowane przez sklepy, wydaje się niezbędne do codziennego funkcjonowania zarówno noworodka, jak i dziecka trochę starszego. Jak nie wpaść w pułapkę nadmiernych zakupów?

Dziecięcy pokój, czyli wszystko pod ręką

Dziecięcy pokój powinien być przestrzenią przyjazną i komfortową – dlatego nie ma sensu zagracać go niepotrzebnymi rzeczami. Wiadomo, że podstawą wyposażenia jest wygodne i funkcjonalne łóżeczko. Bardzo ważny jest też wybór odpowiedniego materaca. Trudno też wyobrazić sobie dziecięcy pokój bez zabawek. Aby uniknąć zbyt dużego ich nagromadzenia, przy wyborze należy postawić na takie, które będą odpowiednie dla danego wieku. Należy więc sobie odpowiedzieć na pytanie: jakie zabawki są odpowiednie dla niemowląt?. Otóż w pierwszych miesiącach życia znakomicie sprawdzą się wszelkiego rodzaju karuzele i zawieszki, maty edukacyjne, grzechotki czy bujaczki dla dziecka. Odpowiednio dobrane do wieku dziecka zabawki należycie spełnią swoją funkcję – zainteresują i sprawią radość. Nawilżacz do powietrza i krzesełko do karmienia to także rzeczy, które przydadzą się w pokoju dziecka.

Podróże z dzieckiem – bezpiecznie i komfortowo

W dzisiejszych czasach dzieci właściwie już od pierwszych tygodni życia towarzyszą rodzicom w podróżach. Podczas takich eskapad warto zadbać o wygodę i bezpieczeństwo malucha. Podstawowym wyposażeniem jest odpowiednio dobrany wózek dla dziecka. Po pierwszym wózku typu gondola przychodzi czas na wózek spacerówkę. Ponieważ służy dziecku dłużej, warto zadbać o to, aby był on funkcjonalny, łatwy w obsłudze i żeby wygodnie przewoziło się go w aucie. Podróż autem to także konieczność zakupu dla dziecka fotelika samochodowego. Przy jego wyborze trzeba pamiętać o tym, żeby był on dostosowany do wagi dziecka. Dobrym rozwiązaniem jest też łóżeczko turystyczne, które można zabrać ze sobą, gdy będziemy nocować z potomkiem poza domem.

Aby uniknąć biegania po sklepach, warto postawić na sklep internetowy https://bravis.pl/, w którym znajdziemy asortyment dobrej jakości, który sprawdzi się zarówno w pierwszych miesiącach życia dziecka, jak i w późniejszych latach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles