Odmień swoje wnętrze – klasyka tapet czarno – białych

Minimalizm kolorystyczny, związany bezpośrednio z estetyką retro, wciąż chętnie wykorzystywany jest przez projektantów wnętrz. Tapeta czarno biała wcale nie musi być nudna i ponura w swoim wyrazie. Wnętrze ubogacone taką formą uzupełnić można bardziej kolorowym wyposażeniem i wtedy w przestrzeni zostanie zachowana równowaga estetyczna. Uniwersalne tapety czarno białe silnie nawiązują do op – artu, nurtu sztuki malarstwa, rozpowszechnionego w latach sześćdziesiątych poprzedniego stulecia. Mimo że od tamtego czasu minęło tak wiele lat, wciąż tapety z motywami geometrycznymi oraz roślinnymi z czarnymi i białymi elementami chętnie wybierane są do roli ozdobnej na domowych ścianach. Dzisiaj na tapet bierzemy piękną kolekcję tapet czarno białch ze sklepu 4wall.pl – https://4wall.pl/94_tapety-czarno-biale, które są niezwykle w swojej prostocie i możwliości wszelakiego zastosowania – od kuchni, sypialni i salonu, przez przedpokój, aż po pokój twojego dziecka.

Bez pasteli też może być pięknie! Styl i elegancja tapet czarno białych


Elementy przedstawione na czarno – białych tapetach przybierają bardzo bogate formy. Motywy roślinne przywodzą na myśl kompozycje znane z epoki secesji oraz dwudziestolecia międzywojennego. Tak elegancko zaprojektowane tapety biało czarne z pewnością sprawdzą się w niejednym salonie oraz pokojach, gdzie chcemy podjąć gości. Rozety, kwieciste kompozycje, romby czy trapezy z bogatymi zdobieniami zaprojektowane zostały z niezwykłą precyzją i wyczuciem detalu. Z użyciem tych właśnie motywów zostaje wprowadzona do wnętrza niezniszczalna elegancja. Z kolei tapeta w czarno – białe, pionowe pasy z pewnością spodoba się wszystkich rozkochanym w kulturze punku i rocka. Ten uniwersalny motyw zastosować można w pokoju nastolatka. Jest on na tyle czytelny, że pasować będzie także do pokoju z eleganckimi antykami.

Geometryczne wzory na monochomatycznych tapetach ściennych

Dają szerokie pole działania. Są bardzo wyraziste, a przez to czytelne dla naszego oka już z dalekich odległości. Można stosować je przy aranżacjach domowych korytarzy, kuchni, pokoi dziennych, salonów. Trzeba pamiętać też, że tapeta biało czarna sama w sobie nie oznacza kompozycji jedynie z tych dwóch kolorów, przynajmniej nie zawsze. Są przecież jeszcze różne stopnie szarości, wplecione w fuzję dwóch barw na tapecie. Sprawiają, że przedstawiona kompozycja graficzna jest pełniejsza, finalnie bardziej dopracowana technicznie i zdecydowanie bardziej zauważalna.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social profiles