Okrągła rocznica ślubu rodziców? 4 pomysły na niezapomniany prezent

Okrągła rocznica ślubu to wspaniała okazja do świętowania. To też doskonały moment na przygotowanie niezapomnianego prezentu dla swoich rodziców w ten uroczysty dzień. Obecnie wiele par decyduje się na huczną zabawę z tej okazji. Niektóre małżeństwa świętują ten czas znacznie intymniej. Niezależnie od sposobu celebrowania rocznicy ślubu, szczęśliwej parze należy się wspaniały upominek. Poznaj 4 pomysły, które ułatwią Ci to zadanie.

Czar wspomnień

Profesjonalny album fotograficzny lub fotoksiążka to idealna pamiątka dla Twoich rodziców w tym niepowtarzalnym dniu. Starannie wyselekcjonuj fotografie upamiętniające najważniejsze wydarzenia z życia. Uporządkuj je chronologicznie od dnia ślubu rodziców, narodziny dzieci, chrzciny, roczki, komunie, po narodziny wnucząt. Piękną pamiątkę stanowi również samodzielnie przygotowane rodzinne drzewo genealogiczne. Do takiego prezentu wraca się przez lata.

Książka z dedykacją

Jeśli Twoim rodzice cenią dobrą literaturę książka to idealny wybór. Jeśli chcesz sprezentować rodzicom stare wydanie ulubionej powieści warto poszperać nieco w antykwariatach. Jeśli Twoja mama i tata lubują się w hagiografii i teologii, księgarnia katolicka św. Jacka nie zawiedzie Cię swoją ofertą. Wspaniałą niespodzianką będzie również książka z dedykacją ulubionego twórcy. Zadanie nie należy do najłatwiejszych, jeśli Twoi rodzice upodobali sobie Prousta lub Mickiewicza. Jeśli jednak autor wciąż jest wśród nas, warto odwiedzić targi książki albo udać się na autorskie spotkanie.

Kwiaty zawsze na czasie

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że kwiaty to ponadczasowy prezent. Jeśli budżet nie pozwala Ci na szaleństwa, piękna wiązanka z kartką z życzeniami w zupełności wystarczy. Znakomicie sprawdzą się kwiaty roślinne znane jako anturium. Reprezentują one bezgraniczne uznanie oraz szacunek. Dobrym prezentem jest też bukiet bratków, które oznaczają uznanie i szacunek. Unikaj za to żółtych róż, które symbolizują niechęć. Ciekawym pomysłem jest również skomponowanie bukietu z różnych gatunków kwiatów.

Wyjątkowa podróż

Niezapomnianym prezentem jest zorganizowanie podróży w miejsce, które rodzice zawsze pragnęli odwiedzić. Jeśli dysponujesz większym budżetem możesz zafundować swojej mamie i tacie wycieczkę zagraniczną w egzotyczne miejsce. Hawaje, Indonezja, Kuba, lub Wyspy Kanaryjskie to tylko kilka propozycji. Jeśli jednak nie masz za dużo pieniędzy wspólny weekend za miastem albo wypad do SPA będą równie dobrą alternatywą. Pamiętaj, że większe znaczenie od drogich prezentów ma Twoja obecność i pamięć o rodzicach.

Już dziś dołącz do grupy RODZINA na Facebook i buduj z nami zamknięte forum rodziców

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social profiles