Osteopata i fizjoterapeuta z Krakowa – 2 specjalistów, którzy kompleksowo zadbają o zdrowie Twojej rodziny

Leczenie wielu schorzeń i dolegliwości nie wymaga wykorzystania metod inwazyjnych, a jedynie wizyty u specjalisty, który zidentyfikuje problem i zaordynuje odpowiednią terapię. Takimi specjalistami są fizjoterapeuta z Krakowa i osteopata.

Osteopatia i fizjoterapia w Nowej Hucie to dwie specjalizacje, w których pacjent traktowany jest holistycznie. Fizjoterapeuci i osteopaci mogą współpracować lub działać zupełnie odrębnie, a leczenie u każdego z nich przyniesie pacjentowi wiele korzyści.

Czym zajmuje się fizjoterapeuta z Krakowa?

W mentalności wielu osób pokutuje opinia, że fizjoterapeuta z Krakowa zajmuje się jedynie masażami. Tymczasem zakres jego działań jest znacznie szerszy, a oprócz różnego rodzaju masażów obejmuje także m.in. rehabilitację ruchową, psychomedyczną i medyczną. Stosowane techniki i metody fizjoterapeuta dostosowuje zawsze do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Wykorzystuje do tego nie tylko wiedzę i umiejętności manualne nabyte w trakcie długich lat nauki, ale również różnorodne środki techniczne. Fizjoterapia w Nowej Hucie może więc być oczywiście jedynie masażem konkretnej partii ciała, nastawionym na rozluźnienie mięśni czy przywrócenie im pełnej sprawności, jednak często to także szereg specjalistycznych zabiegów przeprowadzanych metodami niefarmakologicznymi i nieoperacyjnymi.

Aby móc prawidłowo dobrać metody terapeutyczne, fizjoterapeuta z Krakowa z Nowej Huty powinien dokonać oceny stanu zdrowia swojego pacjenta i przeprowadzić badania czynnościowe. Do zakresu jego obowiązków należy również dobranie do stanu zdrowia pacjenta odpowiednich wyrobów medycznych, które ułatwią jego codzienne funkcjonowanie, oraz wskazanie, jak tych wyrobów używać.

Osteopata w Krakowie nie tylko dla dorosłych

Dolegliwości odczuwane przez wielu pacjentów mają zwykle złożoną etiologię, dlatego samo zidentyfikowanie problemu nie gwarantuje jego usunięcia. Tej zasadzie hołduje osteopata Kraków, którego praca opiera się na podejściu do pacjenta jako do całości.

Osteopata posiada więc wiedzę nie tylko z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, ale również antropologii, morfologii i biomechaniki. Traktowanie pacjenta w sposób holistyczny pozwala osteopacie z Krakowa na wykorzystanie powiązań systemowych do zdiagnozowania i wyleczenia dolegliwości bólowych układu ruchu, narządów wewnętrznych, a nawet tych z obszaru czaszkowo-krzyżowego. Ze względu na to, że zabiegi osteopatyczne są w pełni bezpieczne, mogą z nich korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci.

Najpopularniejsze telefony w 2021


Previous post 3 wskazówki, jak wybrać idealne meble dla dziecka
Next post Dieta na zdrowe stawy dedykowana do osób 60+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social profiles