Pieluchy wielorazowe – w czym lepsze od jednorazówek?

Pieluszki wielorazowe są coraz popularniejsze na całym świecie. Kiedy jeszcze 30 lat temu nasze mamy z ulgą przyjęły pojawienie się jednorazowych „kajtków”, które skutecznie zastąpiły tetrę, dziś trend zatacza krąg – wraz nie tylko z rosnącą świadomością ekologiczną, ale i nowoczesnymi pieluchami, które nie przypominają już niemal niczym tego, co było. Dlaczego warto wybrać pieluchy wielorazowe?

Aspekt pierwszy: Ekologia

Niemowlę zużywa nawet 300 sztuk pampersów miesięcznie. I choć ta liczba stopniowo maleje, to kiedy dodamy do niej 2-3 lata okresu pieluchowania (który coraz bardziej się wydłuża), robi nam się śmierdzący problem. Dla środowiska!

Według naukowców jedno dziecko dostarcza ok. 6-8 tys. sztuk pieluch, które mogą się rozkładać nawet 500 lat. Problem już jest ogromny, choć przecież pieluchy jednorazowe to nowość, którą używa tylko kilka pokoleń – wcześniej rodzice z powodzeniem wychowywali swoje pociechy bez nich.

Aspekt drugi: Bezpieczeństwo

Każda pielucha to mieszanka tworzyw sztucznych, takich jak plastik i polimery, które dziecko ma na sobie przez całą dobę, non stop, przez kilka pierwszych lat swojego życia – i to w najintymniejszym miejscu swojego ciała. Producenci nie podają dokładnego składu pieluch, zasłaniając się tajemnicą handlową, ale to może niepokoić chyba tylko jeszcze bardziej.

Pieluchy wielorazowe to naturalne materiały, które pozwalają skórze oddychać. Odparzona poducha od jednorazówki? Zazwyczaj wystarczy chwila w wielorazowej, żeby problem się skończył! I tak – w przypadku pieluch wielorazowych kremy do pupy są po prostu niepotrzebne.

Aspekt trzeci: Finanse

Pieluchy wielorazowe to na początku całkiem spory wydatek. Potrzebujemy średnio kilkanaście sztuk + wkłady + ekologiczny środek do prania (tak, pieluchy wielorazowe pierze się w pralce, nie ręcznie!), ale na wielu stronach znajdziemy skomplikowane wyliczenia, z których jednoznacznie wynika, że pieluchowanie wielorazowe to wariant ekonomiczniejszy. I to w wypadku jednego dziecka! Kiedy mamy drugie lub trzecie – zyskujemy jeszcze więcej. A pieluchy wielorazowe możemy jeszcze sprzedać!

Aspekt czwarty: Wzory i kolory

Pieluchy wielorazowe są po prostu ładnie i przyciągają spojrzenia mam 😉 Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to piękniejszych odpowiedników, a mamy gromadzą całe kolekcje dla swoich dzieci. Ten powód, choć zdecydowanie mniej ważny od pozostałych, jest istotny od wielu mam.

Od czego zacząć? Najlepiej kupić, choć kilka i przekonać się, czy nam to odpowiada. Pieluchy wielorazowe to same plusy – oszczędność, ekologia i zdrowie dla Twojego dziecka. Pierzemy je w pralce, wszystkie naraz po kilku dniach (są patenty drodzy Państwo!), więc wcale nie jest to skomplikowane i nie zużywa wiele więcej wody do prania. Możesz na początku kupić 1-2 sztuki – na wypadek odparzeń, na próbę. I zobaczysz, jak to sprawdzi się w Waszym życiu 🙂

Sprawdź pieluchy wielorazowe dostępne na https://www.ekomaluch.pl/zul_m_Pieluchy-ekologiczne_Wielorazowe-1204.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles