Pierwszy fotelik dla dziecka – jaki model wybrać?

Za bezpieczeństwo dziecka w trakcie jazdy samochodem zdecydowanie odpowiada dziecięcy fotelik. Podczas wyboru pierwszego fotelika dla dziecka należy zwrócić szczególną uwagę na model, zwłaszcza, gdy ma być on przeznaczony szczególnie dla niemowląt. Nie zapominajmy jednak, że sposób jazdy oraz prędkość podczas podróży determinują, czy podróż z dzieckiem będzie komfortowa, a przede wszystkim bezpieczna. Z tego względu na najmłodszych pamiętajcie o zdrowym rozsądku oraz o skupieniu na drodze podczas kierowania jadąc z dziećmi.

Model – przeznaczony dla niemowląt

Pierwszy fotelik dziecięcy z pewnością przyda się na pierwszą podróż ze szpitala do domu. Z tego względu on musi być szczególnie przystosowany do rozmiaru oraz wagi niemowlaka. Na jego opakowaniu z pewnością znajdziecie informacje dla jakiej wagi oraz wzrostu jest przeznaczony. Fotelik samochodowy od 0 do 13 kg przeznaczony jest dla dzieci, które po raz pierwszy udadzą się w podróż ze szpitala do domu.

Sprawdź, czy fotelik posiada crashtest

W sklepach z akcesoriami dla dzieci znaleźć można wiele dziecięcych fotelików, jednak polecamy wybierać te, które są oznaczone specjalnymi crashtestami. Informacja ta zawiera ocenę produktu ze względu na bezpieczeństwo przewożenia dziecka. Fotelik z crashtestem zawiera odpowiednie normy oraz 5 stopniową skalę ze względu na najważniejsze czynniki podczas jazdy z dzieckiem. Najlepszy model dla niemowlaka, jak i większych dzieci to oczywiście ten, który dostał wynik 5 punktów na 5.

Model musi pasować do wnętrza pojazdu

Każdy fotelik dziecięcy z najlepszymi dodatkami oraz akcesoriami nie będzie w pełni bezpieczny, jeśli nie sprawdzimy, czy dany model pasuje do naszego auta. Z tego względu nie warto kupować fotelik na oko, przed ostatnią decyzją o zakupie warto przetestować go we wnętrzu samochodu. Jeśli nie jesteście pewni, czy jest odpowiedni dla waszego pojazdu, dobrze jest skorzystać z usługi profesjonalisty, który doradzi i wybierze odpowiedni model.

Zapięcia fotelika – osłonki oraz mechanizm zapięcia

Aby dziecko stabilnie podróżowało podczas nieplanowanych gwałtownych skrętów lub jeździe po nierównym podłożu, pasy to element, na który warto zwrócić uwagę podczas zakupu fotelika. Model Maxi Cosi to fotelik dla najmłodszych – posiada specjalne miękkie osłonki na pasach, aby te nie wpijały się w ciało dziecka. Oprócz tego fotelik Maxi Cosi posiada odpowiedni system zapinania, który dziecko z pewnością nie odepnie w czasie jazdy. Dodatkowo można go łatwo zamontować, a wnętrze jest bardzo przyjemne i miękkie dla maluszka.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social profiles