Planowanie wesela – o czym pamiętać?

Stoisz przed wyzwaniem zaplanowania ślubu oraz wesela? Z naszą pomocą dopniesz wszystko na przysłowiowy, ostatni guzik.

12 miesięcy przed ślubem

Planowanie ślubu najlepiej zacząć od spotkania obu rodzin. Na wspomnianym spotkaniu warto natomiast poruszyć kwestie związane z oczekiwaniami i tradycjami obu familii, listę gości oraz dokładną datę ślubu (którą należy również ustalić w USC i wybranej parafii). W następnej kolejności przechodzimy do ustalenia budżetu weselnego. Obecnie różnego rodzaju firmy oferują całe mnóstwo weselnych atrakcji. Niestety, ich największą wadą jest… cena. W związku z powyższym pamiętajcie, aby – ustalając budżet – nie dać ponieść się fantazji. Warto dodać, iż tradycyjny podział kosztów pomiędzy rodzinami zakłada finansowanie alkoholu, tortu i bukietu ślubnego przez Pana Młodego. Z kolei po stronie Panny Młodej leżą opłaty związane z wynajęciem sali weselnej i opłaceniem menu. A jeśli o sali mowa, to rezerwacji takowej również powinniśmy dokonać z rocznym wyprzedzeniem, podobnie jak rezerwacji zespołu muzycznego, fotografa oraz kamerzysty.

8 – 6 miesięcy przed ślubem

Nadszedł najwyższy czas na wybór sukni ślubnej, garnituru, butów, biżuterii i innych dodatków. To także idealna pora na zakup i grawer ślubnych obrączek. Nasza rada: jeśli Wasz budżet nie jest zbyt duży, wówczas rozważcie możliwość zakupu używanych ślubnych kreacji (bądź nawet wypożyczenia). Jeśli zaś chodzi o obrączki, to w wielu rodzinach są one przekazywane z pokolenia na pokolenie, co stanowi nie tylko piękną ale również niezwykle praktyczną tradycję. Ponadto na 8 – 6 miesięcy przed ślubem należy wybrać świadków i potwierdzić ich kandydaturę. Koniecznie roześlijcie również zaproszenia na ślub i zaplanujcie podróż poślubną. Planujecie zapisać się na kurs tańca? W takim razie właśnie teraz jest na to odpowiednia chwila.

3 – 2 miesiące do ślubu

Jeśli do tej pory nie ustaliliście dekoracji sali i kościoła, zróbcie to bezzwłocznie. Czym jeszcze należy się zająć? Przede wszystkim zarezerwować transport ślubny, dopracować listę ślubnych utworów i ustalić konkretne menu (nie zapomnijcie o zamówieniu tortu i zakupie alkoholu!) Jeśli wymienione czynności są już za Wami, to pora na coś zdecydowanie przyjemniejszego, a więc próbne fryzury, makijaż i przymiarki strojów ślubnych.

1 miesiąc do ślubu

W ciągu ostatnich 30 dni koniecznie należy potwierdzić listę gości, terminów rezerwacji, spotkać się z księdzem, a także załatwić wszelkie formalności związane z zabawą. Jakie konkretnie? Przede wszystkim dostarczyć do restauracji karteczki z nazwiskami gości i listę ustawień przy stole.

Jeśli mimo wszystko czujecie się przytłoczeni ilością zadań to możecie skorzystać z Wirtualnego Organizera Ślubnego dostępnego na platformie ślubnej Wedding.pl. Dzięki niemu bez problemu zaplanujecie nie tylko ślubny budżet, ale również listę gości czy spis zadań niezbędnych do wykonania.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Czas na opony letnie - Oto 6 super ofert:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles