Pomysły na ferie zimowe z dziećmi

Ferie zimowe tuż-tuż. Serwujemy Ci listę ciekawych propozycji, gotowych podpowiedzi, dokąd możesz pojechać z dzieckiem, by zapewnić mu odpoczynek od szkoły. To miejsca, w których na pewno naładuje baterie i spędzi czas swojego życia. Do rówieśników wróci z masą wspomnień, opowieści i zdjęć. Koniecznie przekonaj się, gdzie warto jechać na ferie z dzieckiem!

Pomysły na ferie zimowe z dziećmi

Ferie zimowe na stoku – dla początkujących i nie tylko

Twoje dziecko kocha jazdę na nartach i cały rok czeka na zimę tylko po to, by móc pojechać na stok – z Tobą lub w ramach obozu narciarskiego? A może zawsze o tym marzyło, jednak było zbyt młode lub miało za mało śmiałości, by spróbować?

Wyjazd na narty w polskie góry raczej odpada, ponieważ od lat nie mamy dobrych warunków do zjeżdżania. Jak już się uda, trasy okazują się krótkie i bardzo oblegane. Gdzie zatem warto pojechać? Przede wszystkim do jednego z popularnych w ostatnich latach krajów: Włoch, Austrii, Francji, Szwajcarii. Można też pokusić się o wycieczkę do położonych bliżej Czech bądź Słowacji, z racji iż mają coraz atrakcyjniejszą ofertę infrastruktury narciarskiej.

Przekonaj się, gdzie pojechać na ferie z dzieckiem jeżdżącym na dobrym poziomie oraz początkującym: https://kioskpolis.pl/gdzie-na-narty-za-granice-przeglad-tras-dla-amatorow-i-doswiadczonych-narciarzy/

Ferie z dzieckiem tropem parków wodnych

Parki wodne są doskonałe o każdej porze roku. W środku jest ciepło, a nowoczesne rozwiązania umożliwiają kąpiele w podgrzewanych akwenach symulujących gorące źródła, podczas gdy głowa wystawiona jest na przyjemny zimowy chłodek – czasem panuje ujemna temperatura!

Do popularnych parków w Polsce należą aquapark w Sopocie, Redzie, Krakowie, Łodzi, Zakopanem. Blisko Tatrzańskiego Parku Narodowego znajdziesz kompleks basenów geotermalnych Terma Bukovina. Warto też dać szansę Termom Maltańskim i Termom Warmińskim.

Nietypowe ferie zimowe nad wodą

A może Ty i Twoje dziecko jesteście fanami morza lub jezior? Ferie zimowe to ciekawy czas na wyjazd na Mazury lub to Trójmiasta. Będziecie mieli niepowtarzalną okazję sprawdzenia, jak rejony kojarzone ze słońcem, opalaniem na plaży i wielogodzinnym pluskaniem się w wielkiej wodzie wyglądają poza sezonem.

Ferie z dzieckiem nad morzem mają wiele korzyści. Zimą jest tam więcej pożytecznego dla zdrowia jodu, który odpowiada za prawidłowe działanie tarczycy i podnosi odporność. Napotkacie znacząco mniej turystów, więc jeśli są muzea czy inne atrakcje, z których wcześniej nie udało Wam się korzystać, teraz to zrobicie. Zabierzesz dziecko na niezapomniany rejs statkiem, np. Gdyni do Bałtijska. I ciekawostka: w razie chęci skorzystacie ze stoku narciarskiego, dostępnego m.in. w Sopocie, Wieżycy i Przywidzu.

Ferie dla dziecka: z rodziną czy zorganizowane?

Zanim wykupisz wycieczkę lub zabukujesz hotel, zapytaj dziecko, co chce robić. Czasem rodzice w dobrej wierze obmyślają plan w ich mniemaniu doskonały. Okazuje się jednak, że dorastające dziecko wolałoby być ze znajomymi, początkującemu narciarzowi raźniej byłoby w grupie początkujących narciarzy, a maluch kochający morze w zimie zdecydowanie wolałby jechać za granicę, zamiast zwiedzać plażę z czapką na głowie.

Nie staraj się być idealnym rodzicem. Bądź to po prostu wystarczająco dobrym i słuchaj, co mówi Twoja pociecha.

0 0
0 %
Happy
0 %
Sad
0 %
Excited
0 %
Angry
0 %
Surprise
Reklamy
Wakacje w Hiszpanii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social profiles