Popsuła Ci się pralka i musisz kupić nową? Obejrzyj niedrogie modele

O ile popsuty telewizor czy mikrofalówkę możesz wymienić w późniejszym czasie, bo nie są niezbędne do życia, o tyle poprawnie działające lodówka i pralka istotnie wpływają na codzienność domowników. Jeśli stanąłeś w obliczu konieczności wymiany zepsutej pralki, ale nie masz wiele środków pieniężnych, pomożemy Ci. Przygotowaliśmy listę modeli wydajnych, ale tanich – do 1000 zł.

Pralka o wysokiej klasie energetycznej – dlaczego warto?

Przedział cenowy do 1000 zł obejmuje modele i za 800 zł, i za 1000 zł. Jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem, zapewne bardziej zainteresują Cię te pierwsze. Wyjaśnimy jednak, dlaczego warto wybrać pralkę odrobinę droższą, ale z lepszą klasą energetyczną.

Smart CS4 1061D3 marki Candy znalazłam się na pierwszym miejscu w rankingu pralek w cenie do 1000 zł opracowanym przez ekspertów od sprzętu AGD. Nie bez powodu! Ma najwyższą klasę energetyczną A+++, która przekłada się na roczne zużycie prądu 153 kWh (cenowo wychodzi 84,15 zł) i wody 8900 litrów. Ponieważ zakup pralki to inwestycja na kilka lub kilkanaście lat, opłaca się wybrać tę lepszą, zwłaszcza gdy pierze się często.

Model Smart CS4 1061D3 pomieści 6 kg ubrań w jednym cyklu. W trakcie prania hałas wynosi 58 dB, w momencie wirowania zaś dochodzi do 77 dB. Pralka Candy zalicza się więc do urządzeń cichych. Ubrania wkłada się od przodu, dzięki czemu górę można wykorzystać jako dodatkową półkę, np. na koszyk z brudną bielizną.

Dobre pralki za 800 zł? To możliwe!

Jeśli jesteś przekonany, że nie uda Ci się wygospodarować 1000 zł na pralkę A+++, nic nie szkodzi. W niższej cenie, bo za ok. 800 zł, znajdziesz pralki wysokiej klasy energetycznej A++. Do wyboru masz modele takie jak:

– IWSC 51052 C ECO marki Indesit – jej roczne zużycie prądu to 148 kWh, co wynosi 81,40 zł. Pojemność pralki jest równa 5 kg. Urządzenie ma podstawowe tryby prania, m.in. bawełna, firanki, jedwab, pranie butów, pranie ręczne, pranie wstępne, sport. Wśród dodatkowych funkcji znajdziesz dodatkowe płukanie, możliwość skrócenia czasu prania, intensywne pranie z odplamianiem,

– 4511-PA-21 marki MPM – jej roczne zużycie prądu to 173 kWh, co wynosi 95,15 zł. Palka ma pojemność nieco większą od poprzedniczki, bo 6 kg. Kolejna zaleta to cichsza praca: 59 dB w trybie prania i 73 dB w trybie wirowania. Ma automatyczne programy prania, w tym bawełna, delikatny, intensywny, odzież sportowa, pranie w zimnej wodzie. Wśród dodatków znajdują się pranie w zimnej wodzie oraz kontrola piany.

Tania pralka ładowana od góry

W niektórych łazienkach ze względu na niewielką przestrzeń lub nietypowy rozkład zamontowanie pralki ładowanej od przodu jest bardzo trudne lub niemożliwe. W takim wypadku potrzebny Ci będzie model wąski i ładowany od góry, np. BTW A51052 marki Indesit. Kosztuje ok. 900 zł i ma klasę A++, dzięki której roczne zużycie prądu szacuje się na 148 kWh (81,40 zł). Pralka zmieści 5 kg prania. Ma wymiary 60 x 40 x 90 cm.

W tych samych wymiarach, ale o 100 zł drożej znajdziesz model BTW A61053 W marki Indesit. Jest korzystniejszy z dwóch powodów. Po pierwsze odznacza się wyższą klasą energetyczną, bo A+++ (roczne zużycie prądu to 153 kWh, czyli 84,15 zł), po drugie umożliwia wypranie większej ilości rzeczy naraz, bo ma bęben mieszczący 6 kg ubrań.

0 0
Happy
Happy
20 %
Sad
Sad
20 %
Excited
Excited
40 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
20 %
Surprise
Surprise
0 %

Szukasz inspiracji na budowę domu? Zajrzyj na lovehouse.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles