Porozmawiajmy o dzieciach

0

Nic tak nie zbliża szczególnie młodych rodziców jak rozmowy o dzieciach. Być może wynika to z zakorzenionego poczucia wychowywania w pewnej wspólnocie, szukania porad, podglądania czy też nawet może rywalizowania. Coraz częściej wspólne spotkania mam przy piaskownicy przenoszą się do sieci, a to blog parentingowy staje się pewnego rodzaju skarbnicą wiedzy oraz szansą na wymienienie poglądów czy też zbudowanie pewnego rodzaju społeczności.

Dobry blog o macierzyństwie

Choć blogosfera przeżywa swój rozkwit, co jest niewątpliwie związane z rozwojem Internetu oraz dominacją równych mediów społecznościowych, to warto zauważyć, że także tu panują okresowe mody oraz znaleźć można lepsze i gorsze strony. Na szczęście te drugie dość szybko z rynku wypadają. Dobry blog dla przyszłych mam taki jak na przykład http://www.bedziedziecko.pl/ przede wszystkim bazuje na rzetelnych informacjach, autentycznych historiach oraz oczywiście pewnym subiektywizmie, bo przecież z założenia nie jest to strona anonimowa. Autorzy tego typu stron mają przede wszystkim świadomość, że podpisują się pod swoimi słowami, że być może z niektórymi poglądami czy radami przyjdzie im dyskutować pod postem i z różną reakcją ludzi też mogą się spotkać.

Odpowiedź na wiele pytań

Szczególnie młodzi rodzice na wieść o powiększeniu się rodziny zaczynają się zastanawiać, jak sobie poradzą nowej roli. Kiedyś częściej rozmawiało się z mamą lub babcią lub nawet ze znajomymi, a teraz wiele osób pierwsze kroki kieruje do komputera i znajduje tam blog o ciąży, w którym bardzo często wyjaśnione są dokładnie te problemy, z którymi się borykają. Poza oczywiście rzetelnością, fachowością wpisów niezwykle istotny jest język, styl czy też ogólne wrażenie, jakie mamy, gdy czytamy kolejne wpisy. Uzupełnione świetnymi zdjęciami bardzo często są po prostu rewelacyjną lekturą, ujmującą realia i na poważnie, i z koniecznym nieraz dystansem. Z drugiej strony blog ciążowy może być również fantastycznym źródłem inspiracji dla przyszłego taty.

W sieci znajduje się bardzo wiele ciekawych stron poświęconych zarówno opiece nad dzieckiem czy też wychowaniu i sposobom radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Dodatkowo w interesujący sposób określają pozycję kobiet we współczesnym świecie i pomagają radzić sobie w wielu różnych aspektach rzeczywistości, co nie do końca może być łatwe. Poza tym praktyka pokazuje, że od czytania blogów do ich tworzenia czasem jest bardzo krótka droga. A te, nawet w zakresie tematyki parentingowej, z powodzeniem wybierają także mężczyźni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here