Poznaj historię i sposoby przygotowania kawy americano

0

Wszyscy uwielbiamy kawę. To napój, który towarzyszy nam podczas poranków, w pracy, podczas spotkań towarzyskich. Nic więc dziwnego, że chcemy, by smakował nam jak najlepiej.

Poznaj historię i sposoby przygotowania kawy americano

Z tego powodu dawno już nie przyrządzamy jej w tradycyjny, polski sposób czyli zalewając zmieloną kawę wrzątkiem a znacznie chętniej eksperymentujemy. Wśród wielu rodzajów kaw, które pochodzą z różnych stron świata dużą popularnością cieszy się kawa americano. Czym jest? Jaka jest jej historia? Przekonajmy się.

Czym jest kawa americano i jak się ją przygotowuje?

Kawa americano to połączenie mocnego espresso i wody. Dzięki temu jest łagodniejsza w smaku a jednocześnie dodaje tyle samo energii co niewielka filiżanka espresso. Jej przygotowanie jest niezwykle proste. Zaczynamy od tradycyjnego espresso (może być podwójne). Odstawiamy je i gotujemy wodę. Do gorącej jeszcze wody dodajemy wcześniej przygotowaną kawę. Zazwyczaj wygląda to tak, że na dwie części wody dodawana jest jedna część kawy espresso. Dodatkowo americano może być podawana z cukrem lub mlekiem by jej smak był jeszcze bardziej łagodny. Więcej informacji na temat tej kawy znajdziesz na stronie kawowy.info.

Trochę historii tego napoju

Nazwa kawy sugeruje, że jest to napój, który powstał w USA. Tymczasem to nie do końca prawda, ponieważ kawa ta ma swoje początki we Włoszech. Dlaczego więc americano? To proste. Za jej powstanie odpowiedzialni są amerykańscy żołnierze, którzy podczas drugiej wojny światowej nie byli w stanie znieść intensywności espresso dlatego zaczęli mieszać je z wodą. Ten prosty sposób na złagodzenie smaku kawy zyskał popularność na całym świecie.

Podsumowując, kawa americano to dobre rozwiązanie dla osób, które lubią mocne kawy a jednocześnie chcą uniknąć bardzo intensywnego, gorzkiego smaku. Jeśli chcesz wiedzieć o niej jeszcze więcej a także poznać inne rodzaje kaw koniecznie zapoznaj się z artykułem “Rodzaje kaw – czy wiesz co je odróżnia?”. Znajdziesz tam bowiem wiele informacji na temat popularnych rodzajów kaw i sposobów ich przyrządzania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here