Prezent na Dzień Babci

Dzień Babci obchodzony jest w Polsce 21 stycznia. W tym dniu kwiaciarnie i sklepy są oblegane przez wnuki kupujące prezenty. W przedszkolach odbywają się przedstawienia, dzieci mówią wierszyki i składają życzenia. Dla każdej babci jest to wzruszająca chwila, a uśmiech nie schodzi im z twarzy. Nie ma co się dziwić. Każdy z nas ma miłe wspomnienia z babcią w roli głównej.

Dzień Babci w Polsce

Początki Dnia Babci sięgają 1964 roku, kiedy tygodnik „Kobieta i Życie” wpadł na pomysł takiego święta. Rok później „Express Poznański” postanowił uhonorować zasłużoną aktorkę teatru w Poznaniu, która znana była z roli babci. W dniu jej 85 urodzin dziennikarze wręczyli jej tort z podpisem „Dla babci”. Dalej popularyzowany był przez „Express Wieczorny”, który w roku 1966 oficjalnie ogłosił dzień 21 stycznia Dniem Babci, a w cukierniach pojawiły się torty wzorowane na tym wręczonym aktorce.

Dzień Babci na świecie

We Francji babcie świętują w pierwszą niedzielę marca. W latach 50. XX wieku bardzo popularna była kawa Babci (fr. Café Grand’Mère) stworzona przez pewne małżeństwo. Podczas Dnia Babci odbywają się liczne konkursy na najpiękniejsze laurki, najładniejsze życzenia, a nawet organizowane są pochody ku czci babć.

We Włoszech Dzień Babci obchodzony jest 2 października razem z Dniem Dziadka. Święto to zostało ustanowione dopiero w 2005 roku i nieprzypadkowo zbiega się z kościelnym świętem Aniołów Stróżów.

W Rosji święto Babci i Dziadka jest obchodzone dosyć krótko, bo od 2009 roku. Jednak oficjalnie 15 października jest uznawany za Rosyjski Dzień Babci.

Jednymi z krajów, które najpóźniej zdecydowały się na obchody Dnia Babci jest Estonia oraz Australia. Pierwszy raz święto odbyło się w 2010 roku.

Pomysły na prezent dla Babci

Nie wiesz co masz kupić? Kolejna zastawa czy figurka będą kurzyć się w szafce w oczekiwaniu na specjalną okazję. Pomyśl o prezencie na Dzień Babci, który zapamięta na długo. Wspólnie spędzony czas z pewnością jest dla niej najważniejszy, ale co zrobić, żeby ją zaskoczyć?

Jeśli jeszcze nie masz pomysłu na prezent dla babci to poniżej przedstawiamy kilka propozycji.

Kolacja

Jako prezent na Dzień Babci możesz wręczyć voucher na kolację w wybranej restauracji. Na takie realizacje można zabrać ze sobą osobę towarzyszącą, więc babcia może zaprosić dziadka lub ciebie. Duży wybór kuchni świata (włoska, japońska, polska, indyjska, rosyjska) sprosta wymaganiom każdego smakosza. Miło spędzony wieczór kiedy babcia nie będzie musiała gotować na pewno zostanie przez nią doceniony, a przy kolejnej twojej wizycie przywita cię twoją ulubiona potrawą.

Kurs florystyki

Ciężko znaleźć kobietę, która nie lubi kwiatów dlatego trafionym prezentem dla babci będzie kurs układania profesjonalnych kompozycji florystycznych. Podczas zajęć poruszane są zagadnienia z zakresu materiałów używanych w tej dziedzinie, teorii barw i kompozycji oraz sztuki układania kwiatów na różne okazje. Tym sposobem babcia będzie mogła tworzyć nowe piękne bukiety i dekoracje z kwiatów z ogródka.

Seans w grocie solnej

Podaruj babci prezent, dzięki któremu wypocznie i pooddycha powietrzem pozbawionym zanieczyszczeń. Seans w grocie solnej wpływa pozytywnie na zdrowie i samopoczucie, redukuje stres, podnosi zdolność koncentracji, opóźnia proces starzenia skóry oraz wspomaga leczenie chorób górnych dróg oddechowych, niewydolności krążenia, nadciśnienia, alergii czy przemęczenia. Inhalacje solankowe są bardzo przydatne w każdym wieku, więc możesz wybrać się tam razem z babcią i wspólnie spędzić czas.

SPA

Najlepszym pomysłem na prezent dla Babci, która potrzebuje chwili dla siebie, będzie pobyt w SPA. Możesz wykupić voucher na pojedynczy masaż lub zabieg na ciało, twarz, dłonie lub stopy. Inna opcja to pakiet, który zawiera dostęp do tresy wellness oraz kilka masaży lub zabiegów do wyboru. Wtedy osoba obdarowana może sama zadecydować, z czego chciałaby skorzystać. Możesz kupić również voucher na pakiet SPA z noclegiem w hotelu np. w górach. Na takim wyjeździe babcia będzie mogła pozwiedzać oraz odpocząć od zgiełku miasta.

Nordic walking

Nordic walking to aktywność dla każdego bez względu na wiek, kondycję czy masę ciała. Marsz z kijkami pomaga podnieść sprawność fizyczną, a także zgubić zbędne kilogramy. Lekcja nordic walking jest świetnym prezentem dla babci. Podczas marszu kijki ułatwiają utrzymanie równowagi oraz odciążają stawy i kręgosłup dlatego ta aktywność fizyczna jest w pełni bezpieczna. Jeśli prezent dla babci okaże się trafiony po takiej lekcji może już spokojnie maszerować z kijkami z koleżankami.

Fryzjer

Możesz również wręczyć jako prezent na Dzień Babci voucher na usługi fryzjerskie. Babcia z pomocą doświadczonego fryzjera będzie mogła zadecydować z jakiego zabiegu chciałaby skorzystać oraz czego jej włosy potrzebują. Może wybierze zmianę koloru, a może zabieg pielęgnacyjny. W ramach vouchera będzie mogła wybrać dowolną usługę.

Mamy nadzieję, że teraz łatwiej będzie Ci wybrać prezent na Dzień Babci. Spraw, aby na jej twarzy zagościł uśmiech i zapamiętała to święto na długo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles