Programowanie jako wielotorowy rozwój dziecka

Świadomość tego, jak potrzebna jest nauka programowania w obecnych systemach edukacyjnych, jest coraz większa. Poszczególne państwa wprowadzają podstawy programowania dla dzieci do szkół, a tam gdzie jeszcze nie jest ono dostępne dla każdego, jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne prywatne placówki oferujące to ciekawe i rozwijające hobby. Czy warto wysłać dziecko na tego typu zajęcia? Jak można pomóc w ten sposób w rozwoju malucha?

Zalety nauki programowania dla rozwoju programistycznego

Dziecko uczęszczające na warsztaty programowania dla dzieci w formie zajęć pozalekcyjnych np. w szkole programowania Zaprogramowani.com startuje z dużo lepszej pozycji dotyczącej ich przyszłego rozwoju zawodowego w porównaniu do rówieśników. Umiejętności programistyczne i podstawy kodowania można rozwijać już od najmłodszych lat i są one w pełni wartościowym źródłem przyszłego rozwoju pasji. Wiele możliwości stawianych przed dziećmi w trakcie takich zajęć, jest tymi samymi zagadnieniami, które poznają choćby studenci kierunków informatycznych.

Ogólny rozwój dziecka

Oprócz umiejętności, które stawiają na pierwszym planie podstawy kodowania, kurs programowania dla dzieci to także wiele różnego rodzaju mniej i bardziej ważnych cech, które przyczyniają się do ogólnego rozwoju dziecka. Wśród nich można wymienić umiejętność logicznego i algorytmicznego myślenia, podstawy przedmiotów ścisłych, kreatywność i myślenie projektowe, komunikację, empatię i umiejętność pracy w zespole. Tego typu umiejętności, wśród których jest wiele tak zwanych „umiejętności miękkich”, pozwalają na łatwiejsze odnalezienie się w społeczeństwie i na rynku pracy, bez względu na to, jaką ścieżkę zawodową ostatecznie obiorą. Ponadto tego typu różnorodne zajęcia wspomagają także ogólny rozwój dziecka, ułatwiając mu wiele innych przyszłych aspektów życia osobistego.

Zajęcia ogólnorozwojowe

Jeżeli chcemy postawić na ogólny rozwój dziecka, warto postawić na aktywności, które nie tylko przydadzą mu się podczas jednego, konkretnego obranego kierunku. Takimi są zajęcia dodatkowe dla dzieci uczące je programowania. Wszechstronny rozwój, zabawa i mnóstwo pożytecznie spędzonego czasu!

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social profiles