Ranking polis na życie – jak wybrać najlepszą z nich?

Każdego dnia dbamy o siebie i naszą rodzinę. Staramy się zapewnić najbliższym jak najlepszy standard życia. Jednak rzadko dopuszczamy do myśli sytuacje losowe, jakie mogą się przydarzyć w naszym życiu. Gdy podupadamy na zdrowiu, często popadamy w problemy finansowe. Niewiele osób myśli o tym wcześniej i zabezpiecza się na takie sytuacje. Polisa na życie to gwarancja zabezpieczenia finansowego dla siebie i rodziny!

Czym jest ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie to zabezpieczenie finansowe, którego głównym zadaniem jest rekompensata pieniężna dla Twojej rodziny na wypadek nagłej śmierci. Podstawowa oferta polisy na życie zapewnia wypłatę świadczenia najbliższym na wypadek naszej śmierci. Ponadto, coraz częściej polisa na życie posiada kilka wariantów, w których można oszczędzać pieniądze na emeryturę czy na przyszłość dla dziecka.

Wykupując polisę ubezpieczeniową, możemy być pewni, że w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia, nasi bliscy otrzymają rekompensatę pieniężną, która pozwoli im na powrót do normalnego życia. Niestety, według raportu Dojrzałości finansowej Polaków, tylko 25% jest objętych indywidualnym ubezpieczeniem na życie.

Polisa na życie – ranking ofert

Decydując się na zakup ubezpieczenia na życie, warto skorzystać z popularnych rankingów umożliwiających sprawne porównanie ofert oraz poznanie wysokości składki ubezpieczeniowej w ciągu kilku minut. Najczęściej klient jest proszony o wypełnienie krótkiego formularza, w którym udziela podstawowych informacji, takich jak:

imię,
nazwisko,
adres e-mail,
telefon kontaktowy.

W przypadku większości rankingów i kalkulatorów, w celu przedstawienia oferty wymagane jest podanie danych dotyczących:

daty urodzenia,
wzrostu i wagi ciała,
wykonywanego zawodu,
przebytych chorób i hospitalizacji.

To jedne z wielu informacji, które należy przedstawić, żeby otrzymać ofertę od ubezpieczyciela. Trzeba pamiętać o tym, że podane dane muszą odpowiadać faktycznemu stanowi. Tylko wtedy można liczyć na przygotowanie aktualnej oferty ubezpieczeniowej. Konsument otrzymuje listę proponowanych ubezpieczyli ze szczegółami dotyczącymi każdej z propozycji na adres e-mailowy.

Jeśli żadna z przedstawionych ofert nie spełnia naszych oczekiwań, istnieje możliwość indywidualnego kontaktu z doradcą, który przygotuje propozycję ubezpieczenia, jaką jest polisa na życie. Ranking nie zawsze odpowiada potrzebom wszystkich odbiorców. Dlatego większość doradców ubezpieczeniowych jest na to przygotowana i personalizuje ofertę dla swoich klientów!

Polisa na życie w rankingach – dostępne rodzaj ubezpieczeń

Ubezpieczenia na życie dostępne na polskim rynku możemy podzielić na trzy rodzaje:

  • ochronne (dotyczące wyłącznie ubezpieczenia na życie),
  • ochronno-oszczędnościowe (chronią życie ubezpieczonego i gromadzą środki na dowolny cel – ubezpieczenia tego rodzaju mogą występować w kilku wariantach),
  • oszczędnościowe (głównym celem ubezpieczenia, jest gromadzenie środków na przyszłość).

Więcej informacji na temat poszczególnych ubezpieczeń i wariantów możesz przeczytać na stronie https://przewodnikubezpieczeniowy.pl/ranking/ubezpieczenie-na-zycie/?utm_source=artykul&utm_medium=referral, gdzie dowiesz się więcej na temat polis.

Ranking polis na życie – dlaczego warto się ubezpieczyć?

Jeśli nie jesteś zdecydowany na zakup ubezpieczenia na życie, warto zapoznać się z korzyściami, jakie możesz otrzymać w przypadku jego posiadania. Jest to m.in.:

  • wsparcie finansowe w trakcie leczenia,
  • komfortowa przyszłość finansowa Twoich bliskich w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń,
  • wsparcie finansowe na leczenie dla bliskich.

To tylko jedne z wielu korzyści, jakie możesz uzyskać, wykupując polisę na życie. Zakres ubezpieczenia zależy od wybranego przez Ciebie pakietu. Dlatego przed zakupem warto porównać oferty poszczególnych ubezpieczycieli za pomocą rankingu polis na życie i wybrać najkorzystniejszą z nich!

Wakacje w Hiszpanii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social profiles