Regeneracja błony śluzowej gardła

Błona śluzowa przede wszystkim chroni nasze gardło – gromadzą się na niej miliony drobnoustrojów. Zły stan błony śluzowej ogranicza pełnione przez nią funkcje i prowadzi do rozwoju stanu zapalnego. Osoby narażone na to zagrożenie powinny dbać o regenerację, którą znacząco przyspiesza między innymi kwas hialuronowy – substancja naturalnie występująca w naszym organizmie. Zawierają go między innymi specjalne tabletki do ssania.

Jakie funkcje pełni błona śluzowa gardła i co wpływa na jej stan?

Zadaniami błony śluzowej są głównie ochrona gardła i usuwanie zanieczyszczeń. Obie funkcje mogą być spełnione wyłącznie wtedy, gdy błona śluzowa znajduje się w dobrym stanie. Musi stanowić jednorodną i nieprzerwaną powłokę. Przerwanie filmu ochronnego następuje między innymi ze względu na zbytnie wysuszenie gardła. Gdy tak się stanie, narażone jest na działanie wielu czynników drażniących i wywołujących stan zapalny.

Możemy je podzielić na:

  • biologiczne – w postaci infekcji wirusowych i bakteryjnych, nieprawidłowości w budowie górnych dróg oddechowych lub o podłożu hormonalnym,
  • fizykochemiczne – tu zalicza się między innymi suche i zanieczyszczone powietrze, dym tytoniowy, temperaturę otoczenia i składniki pokarmu.

Na stany zapalne gardła i przerwanie błony śluzowej narażone są także osoby pracujące głosem – na przykład nauczyciele i lektorzy. Stan zapalny gardła objawia się między innymi suchością, uczuciem swędzenia, drapania i bólu, kaszlem i zaleganiem wydzieliny w tylnej części gardła. To sygnały, że błona śluzowa wymaga regeneracji.

Kwas hialuronowy – naturalny sojusznik błony śluzowej

Regenerację można oczywiście przyspieszać domowymi sposobami, jednak skuteczniejsze są profesjonalne, jak na przykład kwas hialuronowy. Spiralne cząsteczki kwasu hialuronowego posiadają niezwykłą właściwość: zdolność do wiązania wody o masie nawet 1000 razy wyższej. Oznacza to w praktyce, że 1 gram kwasu jest w stanie zaabsorbować nawet 6 litrów wody. Substancja powszechnie występuje w ludzkim ciele i jest popularnym składnikiem produktów nawilżających – kosmetyków do skóry, kropli do oczu, a także tabletek do ssania regenerujących gardło.

Tabletki do ssania na regenerację gardła

Przy objawach stanu zapalnego błony śluzowej warto sięgnąć po kwas hialuronowy w tabletkach, który z pewnością przyspieszy jej regenerację. Tabletki do ssania zawierające ten składnik zapewniają gardłu długotrwałe nawilżenie i złagodzą dokuczliwe objawy. Będą przydatne zarówno w przypadku infekcji, jak i podrażnienia czy stanów zapalnych wywołanych innymi czynnikami.

Jednym z ciekawszych produktów dostępnych na rynku są tabletki do ssania Cevitt, które oprócz wspomnianego kwasu hialuronowego zawierają także karbomer i ksantan. Pierwsza substancja ma działanie zagęszczające i pod wpływem wody zwiększa swoją objętość nawet 1000-krotnie. Z kolei ksantan absorbuje płyny, tworząc z nimi kleiste struktury. To doskonała kombinacja do regeneracji błony śluzowej gardła, która pozwala odzyskać ciągłość filmu przy pomocy powstającego hydrożelu. Odpowiednio dobrane tabletki do ssania powinny przynieść pacjentowi natychmiastową ulgę.

0 0
0 %
Happy
0 %
Sad
0 %
Excited
0 %
Angry
0 %
Surprise

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social profiles