Rolety dzień noc – dlaczego są tak popularne?

0

Rolety dzień noc przez wiele osób uważane są za jeden z najbardziej ekskluzywnych systemów wśród osłon okiennych. Ich niezaprzeczalnym atutem jest połączenie estetycznej i eleganckiej formy z funkcjonalnością. Zbudowane są z charakterystycznych, naprzemiennie ułożonych pasów i umożliwiają wygodną regulację poziomu natężenia światła w danym wnętrzu.

fotolia.com, 182276054 | Autor: Kange Studio

Pojawienie się rolet dzień noc bez wątpienia zrewolucjonizowało rynek. Bardzo szybko zyskały one na popularności i nic dziwnego, ponieważ rozwiązanie to posiada wiele zalet. Rolety okienne tego typu można znaleźć niemalże w każdym dobrze zaopatrzonym sklepie w wielu różnych wariantach kolorystycznych.

Jak wyglądają takie rolety?

Składają się one z naprzemiennych pasów, z czego jeden jest przyciemniający, a drugi transparentny. Manipulując specjalnym mechanizmem można ustawiać pasy względem siebie na wiele różnych sposobów, zyskując tym samym różne możliwości przyciemniania okna – od zupełnego odsłonięcia, aż po całkowite zaciemnienie. Wystarczy więc przesuwać poziome pasy, aby w pokoju stworzyć lekko przyciemniony klimat. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się m.in. podczas pracy przy komputerze, czy też podczas oglądania telewizji – wówczas promienie słoneczne wpadające do pomieszczenia nie będą tak uciążliwe.

Popularne rozwiązanie

Rolety dzień noc mogą przypominać poniekąd klasyczne żaluzje, jednak prezentują się one o wiele bardziej efektownie i są w stanie stworzyć przytulniejszy klimat, niż ma to miałoby to miejsce w przypadku posiadania żaluzji aluminiowych, mających surowy charakter. Nic więc dziwnego, że rozwiązanie to króluje dziś w modnych wystrojach wnętrz. Zarówno architekci, jak i dekoratorzy bardzo chętnie wykorzystują ten system, ponieważ cechuje go nie tylko funkcjonalność, ale i ponadprzeciętna elegancja. Jaśniejsze oraz ciemniejsze pasy tworzą stylową dekorację okna, doskonale wpasowując się zarówno w wystrój klasyczny, minimalistyczny, czy skandynawski.

Kilka sposobów montażu

Kolejną zaletą rolet dzień noc jest możliwość wykorzystania kilku sposobów montażu. W praktyce oznacza to, że istnieje możliwość zamówienia ich w trzech systemach:
-w kasecie – rolety dzień noc schowane do kasety to ponadprzeciętna elegancja, która charakteryzuje się estetycznym wykończeniem. Prowadnice utrzymują materiał w jednej płaszczyźnie, a ponadto istnieje możliwość zamówienia kasety w wielu różnych kolorach
-bezinwazyjne lub też mini rolety – jest to system oparty na specjalnych zaczepach, które nie będą uszkadzać okiennego skrzydła. Charakteryzuje je także łatwy i szybki montaż
-wolnowiszące – przykręcane są do ramy okiennej lub też ściany znajdującej się nad oknem. Doskonale sprawdzą się w przypadku ciężkich i dużych rolet.

Zwolennicy tego typu rozwiązania podkreślają również płynną regulację światła. Przestawianie pasów między sobą jest bardzo wygodne i daje możliwość dostosowywania takiej ilości światła we wnętrzu, jakiej w danym momencie potrzebujemy. Rolety te bez problemu można całkowicie rozwinąć, zwinąć lub też delikatnie ustawić przyciemniające pasy względem siebie, w celu rozjaśnienia pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here