Skąd wzięła się moda na łóżeczka wielofunkcyjne? O łóżeczku 3w1

W czasie przeczesywania internetu w poszukiwaniu idealnych mebli dla twojej małej pociechy, na pewno niejednokrotnie trafiłeś na sprzęty z kategorii “łóżeczka wielofunkcyjne”.

W zależności od marki i modelu, meble tego rodzaju oferują wiele więcej niż tylko łóżeczko dla maluszka – mogą być wykorzystywane jako komody, sofy czy nawet tapczaniki dla starszych dzieci. Korzyści płynące z dużej liczby konfiguracji potrafią być odczuwalne przez lata. Dla kogo przeznaczone są sprzęty tego rodzaju oraz jakie są ich zalety?

Zalety łóżeczek wielofunkcyjnych

Każdy rodzic chciałby, żeby jego pociecha została drobna i słodka na zawsze. Niestety, w życiu każdego malca przychodzi czas, że wyrasta ze swojego ulubionego łóżeczka. Należy wtedy kupić tapczan dla małego dziecka, a następnie, wraz z upływem lat, kolejny dla prawie dorosłej osoby.

Z odpowiednim łóżeczkiem wielofunkcyjnym nie musisz martwić się o zakup nowych mebli, bo wszystko masz już pod ręką. Żeby utrzymać komfort korzystania, wystarczy dostosować sprzęt do nowych rozmiarów rosnącego dziecka. Łóżeczko 3w1 łączy funkcje trzech mebli niezbędnych w dziecięcym pokoju. Pierwszą z nich jest łóżeczko z regulacją głębokości, dzięki któremu dopasujesz wysokość barierek do wieku twojej pociechy.

Drugim elementem łóżeczka wielofunkcyjnego jest komoda z przewijakiem, której największą zaletą jest pojemność i funkcjonalność – dzięki niej, wszystkie potrzebne przy pielęgnacji dziecka akcesoria będą w zasięgu ręki. Trzecia część zestawu to tapczanik, idealny kiedy maluch wyrośnie z klasycznego łóżeczka ze szczebelkami.

Dodatkowo komplet zawiera też pojemną szufladę na pościel, możliwą do zamontowania z obu stron tapczaniku. Łóżeczko 3w1 zaoszczędzi przestrzeń dziecięcego pokoju, ale też czas i pieniądze, które przeznaczyłbyś na szukanie kolejnych mebli.

Łóżeczko 3w1 – komoda, tapczan, sofa

Łóżeczka wielofunkcyjne, oprócz tego że zastępują inne meble, rozrastają się niejako wraz z wiekiem dziecka. Łóżeczko 3w1 pozwala na regulację głębokości podstawy w zależności od aktualnych potrzeb. Ustawienie płyty na wysoki poziom będzie idealne dla niemowlaka, który nie przekręca się jeszcze na brzuszek i nie próbuje podnoszenia się.

Dla małego człowieczka, który zaczyna już raczkować, odpowiednim wyborem będzie niższy poziom płyty. Dzięki temu zapewnisz mu bezpieczny sen, ale też wsparcie przy pierwszych próbach wstawania i możliwość chwytania szczebelków w czasie ciężkich treningów. Każdy kolejny etap rozwoju dziecka jest wspierany, dlatego dla odrobinę starszej pociechy producenci przygotowali możliwość otwarcia boku łóżeczka, co pozwoli mu na samodzielne wchodzenie i wychodzenie.

Dzięki przeniesieniu komody z przewijakiem i wymianie materacyka otrzymasz tapczanik, który sprawdzi się, kiedy twój maluch podrośnie jeszcze bardziej. Łóżeczko 3w1 może stać się pierwszym “dużym” łóżkiem twojego dziecka w parę minut. Komoda może dalej funkcjonować jako osobny mebel, stojąc obok tapczanu.

Funkcjonalność i estetyka przy oszczędności miejsca

Łóżeczka wielofunkcyjne są idealnym rozwiązaniem dla mieszkań z mniejszą powierzchnią użytkową. Łączą cechy wielu mebli, zajmując przy tym znacznie mniej miejsca. Komoda wraz z przewijakiem, będąc w zestawie łóżeczka 3w1, pozwoli ci na trzymanie wszystkich akcesoriów potrzebnych do pielęgnacji twojego malucha w jednym miejscu.

Nawet jeśli twoja pociecha nie ma swojego pokoju, lub po prostu chcesz ją mieć zawsze blisko siebie, możesz ustawić łóżeczko 3w1 w sypialni. Dzięki temu, że łączy ono wszystkie potrzebne dziecku meble, możesz łatwo stworzyć mu kącik z całym potrzebnym wyposażeniem.

Łóżeczka wielofunkcyjne to funkcjonalne meble, które z zasady odznaczają się wysoką estetyką – po rozłożeniu na poszczególne części, dzięki wspólnej palecie kolorystycznej, dalej do siebie pasują. Dobranie odpowiedniej pościeli i delikatnego materiału na przewijak zapewni miły dla oka i jednocześnie schludny kąt dla malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles