Skuteczny preparat na wszy i gnidy

Poszukiwanie preparatu na gnidy i wszy nie powinno być tematem tabu. Pasożyty powszechnie występują także w krajach rozwiniętych, zwłaszcza wśród najmłodszych. Zwalczanie wszy rozpoczyna się od szybkiej diagnozy, która ułatwia leczenie. W jaki sposób wybrać preparat na wszy, który będzie odpowiedni dla całej rodziny i pozwoli natychmiast pozbyć się kłopotliwego problemu?

Zwalczanie wszy – problem również w krajach rozwiniętych

Szacuje się że około 50% dzieci w wieku do 3 lat narażonych jest na kontakt z wszami. Można się nimi zarazić niezależnie od warunków higienicznych i sanitarnych. To problem szczególnie popularny wśród najmłodszych, uczęszczających do przedszkola i szkoły podstawowej. Od nich natomiast zarażają się rodzice. Wszy potrafią przeżyć nawet ponad dobę poza organizmem żywiciela, a pozbawione pożywienia stają się szare, więc słabo zauważalne na poduszkach czy odzieży. Wytrzymują wysokie temperatury i mróz, dlatego tak łatwo zarazić się wszawicą.

Zwalczanie wszy rozpoczyna się od poprawnej diagnozy

Zwalczanie wszy będzie tym łatwiejsze, im szybciej problem zostanie wykryty. Należy regularnie przeczesywać głowę maluchów w poszukiwaniu pasożytów. O ich obecności świadczą objawy, takie jak zaczerwienienie skóry głowy, świąd, a następnie pojawianie się grudek i strupków pokrywający głowę. Wszy najlepiej szukać pod lupą przy ostrym świetle. Charakterystycznym objawem problemów są także gnidy – mikroskopijne jajeczka wszy przypominające z pozoru łupież, jednak trwale przytwierdzone do nasady włosa przy pomocy spoiwa, którym jednocześnie się odżywiają.

Czy każdy preparat na wszy to również preparat na gnidy?

Skuteczne zwalczanie wszy polega w dużej mierze na znalezieniu odpowiedniego preparatu na gnidy. Nie każdy preparat na wszy pełni jednocześnie tę funkcję i zabija jajeczka, które są mocno przytwierdzone do włosów. Co więcej, niektóre odmiany pasożytów zdążyły się już uodpornić na dostępne na rynku preparaty na wszy zawierające pestycydy. Również dokładne umycie włosów standardowymi sposobami nie rozwiązuje problemu, ponieważ wszy są w stanie przeżyć nawet dobę w wodzie podgrzanej do temperatury 50 stopni Celsjusza.

Preparat na gnidy i wszy bez środków biobójczych

W jaki sposób znaleźć zatem odpowiedni preparat na wszy? Po pierwsze musi on się sprawdzać także jako preparat na gnidy, a więc działać na kilka sposobów. Biorąc pod uwagę, jak szybko te małe pasożyty się rozprzestrzeniają i jak bardzo są wytrzymałe, zwalczanie wszy powinno dotyczyć wszystkich domowników, nawet jeśli zarażona jest tylko jedna osoba. Najlepiej, jeśli preparat na wszy będzie skuteczny już po jednorazowym zastosowaniu, by populacja się nie odrodziła.

Takie warunki spełnia między innymi Parasidose – dostępny w aptekach preparat na wszy z aktywnym kompleksem z oleju kokosowego. Ta naturalna substancja ma potrójne działanie. Zwalczanie wszy w postaci dorosłych osobników odbywa się poprzez ich uduszenie i odwodnienie, z kolei gnidy zostają pozbawione spoiwa, którym się odżywiają i przytwierdza je do włosów. Naturalny preparat na wszy nie zawiera parabenów, pestycydów i silikonu, więc może być używany nawet u dzieci od 3. miesiąca życia oraz przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Taki środek będzie dobrym wyborem na zwalczanie wszy u całej rodziny przy jednorazowej piętnastominutowej kuracji.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Szukasz inspiracji na budowę domu? Zajrzyj na lovehouse.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles