Spacerówka do samolotu – co warto wiedzieć przed podróżą?

Rodziny z dziećmi coraz chętniej wybierają samolot jako środek transportu na wymarzone wakacje. Decyzja ta podyktowana jest przede wszystkim wygodą – przelot trwa krótko i zazwyczaj opłaca się również pod względem finansowym. Muszą jednak pamiętać, że wycieczka z dzieckiem może udać się wyłącznie wtedy, gdy posiadają dobrze wybrany wózek do samolotu. To ważne, by był lekki, niewielki i jednocześnie bezpieczny dla małego podróżnika. Co warto wiedzieć, gdy zaczynasz poszukiwanie odpowiedniego modelu?

Linie lotnicze dzisiaj są bardzo przychylnie nastawione do osób podróżujących z małymi dziećmi – liczba praktycznych udogodnień rośnie z roku na rok. Dzisiaj każdy rodzic może zabrać ze sobą wózek spacerowy. Podróżujący może schować go do luku bagażowego. Zanim jednak postanowisz wykupić wam miejsca na najbliższy lot, dowiedz się, kiedy spacerówka powinna zostać oddana obsłudze i na jaki model warto postawić, by podróżowanie było dla was wygodne.

Lekka spacerówka do samolotu – co warto wiedzieć?

Największe linie lotnicze obsługujące loty na europejskich lotniskach umożliwiają dzisiaj oddanie wózka już na płycie lotniska, czyli bezpośrednio przed wejściem z dzieckiem do samolotu. Wynika to z faktu, że rodzice z niemowlęciem zyskują komfort przewożenia śpiącego maluszka, co przekłada się na jego spokój, a więc i wygodę pozostałych podróżujących. W przypadku kilkulatków warto jednak zastanowić się, czy spacerówka jest wam potrzebna do ostatniej chwili – można bowiem oddać go do luku bagażowego w czasie odprawy i tym samym zmniejszyć ilość bagaży, które musisz kontrolować na lotnisku. Warto także wiedzieć, że istnieją linie lotnicze, w których można wziąć wózek spacerowy na podkład, jednak musi mieścić się w wymiarach bagażu podręcznego.

Bardzo ważne jest to, że zarówno gondola, jak i wózek spacerowy mogą być przewożone bez dodatkowej opłaty, jednak obowiązuje to jedynie w przypadku dzieci do 2. roku życia. Wiele linii lotniczych zgadza się również na wzięcie nosidełka czy złożonego łóżeczka turystycznego. W przypadku dzieci starszych wszystkie dodatkowe przedmioty stają się dodatkowym bagażem, za który należy uiścić odpowiednią opłatę.

Rodzice muszą również wiedzieć, że każdy wózek (gondola i/lub spacerówka) musi zostać oznaczony przez pracowników lotniska. To bardzo praktyczne, ponieważ w ten sposób nie dojdzie do niechcianych pomyłek. Możesz również zdecydować się na owinięcie go folią zabezpieczającą, ale w takiej sytuacji konieczne jest oddanie go do luku bagażowego podczas odprawy. Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy zabierasz wózek spacerowy – one bowiem znacznie częściej niekontrolowanie się rozkładają.

Jaka spacerówka do samolotu?

Wózki do samolotu muszą być przede wszystkim nieduże i lekkie. Jednocześnie jednak należy pamiętać, że nie mogą być kiepskiej jakości – dziecko musi być w nich bezpieczne. Dlatego spośród wszystkich modeli dostępnych dzisiaj w sklepach z artykułami dziecięcymi na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim wózek 2w1 Bumprider Connect.

Spacerówka Bumprider Connect to niesamowita wygoda w czasie prowadzenia i zasługująca na uwagę łatwość składania. Możesz to zrobić, używając wyłącznie jednej ręki. To istotne ułatwienie, gdy decydujesz się na samodzielną podróż z dzieckiem i musisz poradzić sobie nie tylko z maluchem, ale także bagażami. Wózek Bumprider został wyposażony w zwrotne koła przednie, a więc wyróżnia się płynną jazdą i łatwością manewrowania, również na zatłoczonym lotnisku. Producent zdecydował się na pojemny kosz na zakupy, dzięki czemu można swobodnie korzystać z niego także na co dzień. Zwróć uwagę, że spacerówka posiada bardzo wytrzymały stelaż oraz dodatkową blokadę po złożeniu, a wykorzystane do jego przygotowania materiały można prać w pralce. Nie ma więc obaw, że zniszczy się w luku bagażowym czy wybrudzi w czasie eksplorowania innego kraju.

Lekka spacerówka Bumprider Connect to nie tylko praktyczne, niewielkie rozmiary. Posiada bowiem 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, daje także możliwość rozłożenia oparcia do pozycji leżącej. Istotna jest także sporych rozmiarów budka, która chroni przed słońcem. Rodzice doceniają wygodny hamulec nożny oraz fakt, że to wózek 2w1, na którym można zamontować nosidełko dla niemowlaka lub gondolę. Co więcej, innowacyjne magnesy pozwalają połączyć go z drugim modelem, by swobodnie podróżować także większą rodziną.

Najpopularniejsze telefony w 2021


Previous post Niemieckie wózki dziecięce Hartan dostępne na polskim rynku
Next post 10 pomysłów na wypad wiosenny z dziećmi bliżej natury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social profiles